Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
Zihin Beden Dengeleme Programı

Zihin Beden Dengeleme Programı?

Zihin beden dengeleme programı; Dünyaya sağlıklı bir çocuk getirmek insanoğlunun en doğal ve temel iç güdüsüdür. Bu kadar doğal bir olayı gerçekleştirmekte zorluk yaşanması başta kadın olmak üzere çiftler üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Çift hem üreme fonksiyonlarının yeterli olup olmayışı hem de toplumun beklentileri ve yineleyen soruları doğrultusunda bazı problemler yaşamaktadır. Endişe, üzüntü, suçluluk, değersizlik, başarısızlık, hayal kırıklığı ve kimi zaman da utanç yaşar. Çiftler arası uyumsuzluklar ve bakış açısı farklılıkları oluşur.

 

Peki bu problemi sadece siz mi yaşıyorsunuz?

Tabi ki cevap HAYIR!

Bu sorun ile karşı karşıya kalan çiftlerin genelinde; ailelerin aşırı beklenti içinde olmalarıdır. Bu konuda tüm detayları bilmek isteyişleri, sorgulayıcı tutumları, yaralayıcı yorumları zaten kendini kötü hisseden çiftin psikolojisini daha da bozabilmektedir. Tüp bebek tedavi sürecinde; yumurta elde etmek için yapılan hormon enjeksiyonları, kan testleri, ultrason takibi, cerrahi işlemler ve hatta bunların düşüncesi bile çiftler için aşırı olabilmektedir. Bütün bunlara rağmen tedaviler sonrası bir de olumsuz sonuç elde edilirse; yüzleşilmesi zor bir durum oluşmaktadır. Bu durumda bazen çiftler bebek sahibi olma rüyalarına veda etmek durumunda hissetmektedirler.

Zihin Beden Dengeleme Programı ile Amacımız

Sonucu önceden belirlenemeyen, toplumsal baskıların hissedildiği, çiftler için duygusal açıdan zor bir hale gelen tüp bebek tedavi sürecini kolaylaştırmak. Sonunda hayaliniz olan anne & baba olma yolundaki yolculuğunuza destek olmaktır.

Zihin Beden Dengeleme Programı ile Gebelik Başarısında %30 Artış

Gürgan Clinic Tüp bebek Merkezlerinde uygulanan Balanslama Konsepti; içerinde yer alan sperm, yumurta, embriyo ve rahim içi dengelemesi yer almaktadır. Balanslama konseptinin diğer bir aşaması olan Zihin Beden Dengeleme Programı ile hem ayrı ayrı hemde birbirleriyle dengelenmesi esasına dayanmaktadır. Balanslama konsepti hücre – organ ve sistemler üzerinde sağlansa bile; Zihin Beden Dengeleme Programı dengesinin de bir bütün olarak değerlendirilmesi ve tedavinin her aşamasında kişilerde dengeli ve olumlu duygu durumunun sağlanması gerekmektedir. Zihin Beden Dengeleme programı dahilinde, olumsuz duygu durumundan çıkabilmeyi sağlayacak teknikleri öğrenirken süreç boyunca kendini anlayacak. İyi hissetmesini sağlayacak sağlıklı bir yol arkadaşlığı da sunulmaktadır.
[]
1 Step 1
TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Şehir
Yaşınız (Bayan)
Kaç Yıldır Hamile Kalamıyorsunuz?your full name
Adetleriniz düzenli mi?
Daha Önce Hamile Kaldınız mı?
Önceki Hamileliğiniz Nasıl Sonlandı?
Şimdiye Kadar Hangi Tetkikler Yapıldı?your full name
Tüp Bebek ya da Mikroenjeksiyon Yapıldı mı?
Öğrenmek İstediğiniz Soruları Ayrıntılı Biçimde Yazınız.
0 / 1000
Previous
Next

“Sağlıklı bir gebeliğe en yakın olacağınız tedavi süreci; Zihin – Beden ve Üreme sistemlerinizin Balanslanması ile mümkün olacaktır.”

Prof. Dr. Timur GÜRGAN

Bilimsel Direktör