fbpx

Çocuksuz Aile Kalmasın!

  • Çocuksuz Aile Kalmasın!
  • tr
  • de
  • ar
  • en

ZİHİN BEDEN DENGELEME PROGRAMI NEDİR?

“Sağlıklı bir gebeliğe en yakın olacağınız tedavi süreci; Zihin – Beden ve Üreme sistemlerinizin Balanslanması ile mümkün olacaktır.”

Prof.Dr.Timur GÜRGAN

Zihin Beden Dengeleme Programı Nedir?

Dünyaya sağlıklı bir çocuk getirmek insan oğlunun en doğal ve temel iç güdüsüdür. Bu kadar doğal bir olayı gerçekleştirmekte zorluk yaşanması başta kadın olmak üzere çiftler üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

Çift hem üreme fonksiyonlarının yeterli olup olmayışı hem de toplumun beklentileri ve yineleyen soruları doğrultusunda; endişe, üzüntü, suçluluk, değersizlik, başarısızlık, hayal kırıklığı ve kimi zaman da utanç yaşar. Çiftler arası uyumsuzluklar ve bakış açısı farklılıkları oluşur.

Peki bu problemi sadece siz mi yaşıyorsunuz?

Tabi ki cevap HAYIR!
Bu sorun ile karşı karşıya kalan çiftlerin genelinde; ailelerin aşırı beklenti içinde oluşları, bu konuda tüm detayları bilmek isteyişleri, sorgulayıcı tutumları, yaralayıcı yorumları zaten kendini kötü hisseden çiftin psikolojisini daha da bozabilmektedir.
Tüp bebek tedavi sürecinde; yumurta elde etmek için yapılan hormon enjeksiyonları, kan testleri, ultrason takibi, cerrahi işlemler ve hatta bunların düşüncesi bile çiftler için aşırı olabilmektedir.
Bütün bunlara rağmen tedaviler sonrası bir de olumsuz sonuç elde edilirse; yüzleşilmesi zor bir durum oluşmaktadır. Bu durumda bazen çiftler çocuk sahibi olma rüyalarına veda etmek durumunda hissetmektedirler.

Amacımız

Sonucu önceden belirlenemeyen, toplumsal baskıların hissedildiği, çiftler için duygusal açıdan zor bir hale gelen tüp bebek tedavi sürecini kolaylaştırmak ve sonunda hayaliniz olan anne-baba olma yolundaki yolculuğunuza destek olmaktır.

Zihin-Beden Dengeleme Programı ile Gebelik Başarısında %30 Artış

Gürgan Clinic’te uygulanan Balanslama Tekniği; sperm, yumurta, embriyo ve rahim içinin, hem ayrı ayrı hem de birbirleriyle dengelenmesi esasına dayanmaktadır.
Balanslama hücre-organ ve sistemler üzerinde sağlansa bile; Zihin-Beden dengesinin de bir bütün olarak değerlendirilmesi ve tedavinin her aşamasında kişilerde dengeli ve olumlu duygu durumunun sağlanması gerekmektedir.
Bu program dahilinde, olumsuz duygu durumundan çıkabilmeyi sağlayacak teknikleri öğrenirken süreç boyunca kendini anlayacak ve iyi hissetmesini sağlayacak sağlıklı bir yol arkadaşlığı da sunulmaktadır.

Prof. Dr. Timur Gürgan Kadın Sağlığı Merkezi