Blog

Tüp Bebek

Yumurta rezervi düşüklüğüne PRP tedavisi

Yumurta rezervi düşüklüğüne PRP tedavisi

– Yumurta rezervi düşüklüğüne PRP umudu Daha kaliteli yumurtalar, PRP ile özel hazırlanan tedaviyle elde edilebiliyor Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan: ” PRP yöntemine, ‘yumurta desteği’ diyoruz.

Daha kaliteli yumurtalar, PRP ile özel hazırlanan tedaviyle elde edilebiliyor.

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan:

” PRP yöntemine, ‘yumurta desteği’ diyoruz. Yumurtalık içine uygulanırsa 1 ile 1 buçuk ay içerisinde daha iyi ve daha kaliteli yumurta elde edilebiliyor, döllenme de artabiliyor”

ANTALYA – Yumurta rezervi düşüklüğünün PRP yöntemiyle tedavi edilebileceğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan, tedavi aşamasında yaklaşık 1 buçuk ay içerisinde daha kaliteli yumurtalar elde edilebileceğini söyledi. Gürgan, aynı zamanda PRP tedavisinin iyi şekilde uygulandığı takdirde kadının kendi kendine de gebe kalabileceğini kaydetti.

Antalya’da düzenlenen 8. Üreme Tıbbi ve Cerrahisi Derneği Kongresi’ne katılan Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Timur Gürgan, son dönemlerin en yaygın tedavi yöntemi olan ‘PRP’ tekniği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PRP uygulamasını, özellikle yumurta rezervleri azalan genç kadınlara uyguladıklarını kaydeden Gürgan, “Bu tedaviyi yaklaşık 3 yıldır sürdürüyoruz. Bazı genç hanımların yumurtalıklarındaki yumurtaları azaldığı için, yumurta kalitesi ve döllenme oranları maalesef düşüyor. Bunu da yine kadınların kanından aldığımız özel hücreleri aktive ederek, özel maddeler salgılatıyoruz” dedi.

“Kişiye özel tedavi”

Salgılanan özel maddelerin, yumurtaların daha iyi gelişmesini ve daha iyi döllenmesini sağladığını belirten Gürgan, PRP yönteminin özel bir tedavi olduğunu dile getirdi.

Gürgan, “PRP yöntemine, ‘yumurta desteği’ diyoruz. Yumurtalık içine uygulanırsa 1 ile 1 buçuk ay içerisinde daha iyi ve daha kaliteli yumurta elde edilebiliyor, döllenme ve gebelik oranı artabiliyor. Aynı zamanda yapmış olduğumuz çalışma da gördük ki, tüp bebek performansı da artıyor. Eğer bu tedavi iyi bir şekilde yapılırsa, kendi kendine de gebelik oluşabiliyor” ifadelerini kullandı.

Artık dünya genelinde kişiye özel tedavilerin uygulanmaya başladığının altını çizen Gürgan, sözlerine şöyle devam etti:

“Örneğin genç bir kadın, 30’lu yaşlarda da olsa yumurta rezervleri azalmış, yumurtalarının döllenmediği ve gebe kalamadığı durumlar ile karşı karşıya gelebiliyor. Bazen 40 yaşın üzerindeki kadın kendi kendine gebe kalabiliyor. Burada kadının biyolojisi çok önemli. Kadının ve erkeğin biyolojisi çok önemli. Obezite, sigara ve alkol kullanımı, stres, yediğimiz ve içtiğimiz, genetik faktörler, iklim değişiklikleri bunların hepsi insanların çoğalma ve çocuk sahibi olma şansını giderek azaltıyor. Bundan dolayı da bizler, sorun daha da ileri gitmeden ya da çözümsüz hale gelmeden teşhis konmasını ve tedavi edilmesini düşünüyoruz. Teknoloji bize yardımcı oluyor ama ne kadar erkenden teşhis eder ve tedaviye geçersek çok daha iyi yol kat ediyoruz. Vakit geçtikten sonra tüp bebekte dahil olmak üzere tedaviler istediğimiz sonuca maksimum ulaştırılıyor.

 

Hasta Öyküleri

Sizin sayenizde hayat ışığı kızımıza kavuştuk. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki sizi tanımışız. İyi ki merkezinize gelip tüp bebek yaptırmışız. Size ve ekibinize mutluluğumuzu borçluyuz. İyi ki varsınız…

S.İ. ŞAHİN
S.İ. ŞAHİN

Sevgili Timur Hocam, tam umudumuzu kaybettiğimizde mevlam sizi karşımıza çıkarttı. Siz bizleri sevindirdiniz ya yüce mevlam da sizleri sevindirir inşallah. Timur bebek elinizi öpmeye gelecek…

S.H. Erdemir
S.H. Erdemir

Sevgili Timur amca. Siz bana ismimi veren amcaymışsınız. Annem ve babamın selamları var. Size dua ediyorlarmış. Fotoğrafımı gönderiyorum ve sizlerin ellerinden öpüyorum.

I. Altınöz
I. Altınöz

Çok saygıdeğer Gürgan Tüp Bebek çalışanları ve Timur hocam merhabalar. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Bu gün Merkezinizde yaptırmış olduğum tüp bebek sayesinde, bebeğimi kucağıma almış bulunmaktayım. Dünyada bundan daha güzel bir duygu olamaz çok teşekkürler…

T.Z.Çalışkan
T.Z.Çalışkan

Dünyamıza renk kattınız. Bu iki dünyalar tatlısı kızın yarın doğum günleri. Her doğum gününde mesaj atacağım unutursam bilin ki elimde olmayan bir sebep var. İnşallah kızlarımın eşleri de sizin kadar iyi insanlar olurlar. Çok teşekkürler sevgili yakışıklı hocam.

F.N. Kaymak
F.N. Kaymak

Herkese tavsiye edebileceğim tek adres profesyonel ekibi ve doktorlarıyla bu kadar başarılı bir tüp bebek merkezi açan Timur hocamı iyiki tanımışız. Sayenizde inandık, çabaladık ve sahip olduk. Zor zamanlarımızda desteğinizi eksik etmediniz. Bu 9 aylık süreçte bizi yalnız bırakmadınız. Çok teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.

O.G.A. ASLANTÜRK
O.G.A. ASLANTÜRK

Evimizin neşesi oldu, her şey için teşekkür eder, tavsiye ederiz.

A.Ünal M.Ünal
A.Ünal M.Ünal