Blog

Tüp Bebek

Tüp Bebek Fiyatları 2023

Tüp Bebek Fiyatları 2023

Tüp Bebek Fiyatları 2023

Tüp bebek adına yapılan tedavilerin fiyatları çiftlerin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Yapılan tedavinin süreci, yöntemi ve uygulanan ilaçlar tüp bebek maliyeti ve fiyatlarını etkileyebileceği gibi sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak tüp bebek uygulaması yapılması da fiyatları yüksek oranda etkilemektedir. Çiftler bu süreçte oldukça fazla umutsuzluğa düştüğünden dolayı güvenilir olmayan merkezlere, umut bağlayarak çok fazla maddi harcama yapabilir.

Tüp Bebek Fiyatları Neye Göre Değişim Göstermektedir?

Bundan dolayı öncelikle tercih edilecek olan tüp bebek merkezlerinin çok iyi araştırılması gerekir. Tüp bebek merkezinin ucuz veya pahalı olduğuna bakmadan önce mutlaka teknik yapısının, laboratuvarının ve çalışanlarının çok iyi analiz edilmesi önemlidir.

Daha uygun fiyatlar dahilinde tüp bebek sahibi olmak isteyen kişilerin SGK kapsamında tüp bebek sahibi olabilmesi için;

  • Tıbbi olarak uygulanan hiçbir tedavi sonucunda gebeliğin gerçekleşmediğine ve doğal yollar ile hamile kalınamayacağına yönelik olan sağlık raporu,
  • Anne adayının 23 yaşından küçük ve 40 yaşından büyük olmaması,
  • Başvurulan tüp bebek merkezinin SGK ile sözleşmeli olması,
  • En az 5 yıl süre ile sigortalı çalışan olması,
  • Tedavi gördüğü 3 yıl içerisinde uygulanan bütün yöntemlerden sonuç almamış olmasının kanıtlanması gerekmektedir.

Tedavi fiyatlarının kişileri çok fazla zorlamaması gerekir. Güvenilir merkezlerde tedavi görmeyen kişilerin olumlu sonuç alması mümkün değildir. Bundan dolayı tüp bebek fiyatlarından önce merkezlerin verdiği hizmetlerin kalitesi araştırılmalıdır.

Contact Form Demo