Mikro Çip Bebek Yöntemi

Image
Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Mikro Çip Yöntemi Nedir?

Kısırlık; kadın ya da erkek merkezli olabileceği gibi her ikisinden de kaynaklı olabilir. Dünya genelindeki verilere bakıldığında erkek kısırlık oranının daha yüksek olduğu ortaya çıkar. Erkek kısırlığında genellikle sperm sayısının, kalitesinin ya da hareketliliğinin istenilen düzeyde olmadığı görülüyor.

Mikro çip yöntemi daha çok erkek infertilitesi kaynaklı tedavilerde tercih edilse de diğer sebeplerden kaynaklı kısırlık sorunu yaşayan çiftler de bu yöntemi tercih edebilir. Bunun yanı sıra doğal yollar ile bebek sahibi olamayanlar hatta diğer tedavi yöntemlerini denemiş olmasına rağmen sağlıklı bir gebelik elde edememiş olan çiftler için de çip bebek yöntemi uygulanabilir.

Harvard Üniversitesinde çalışmalarını sürdüren bir Türk bilim adamı tarafından geliştirilmiş olan bu yöntem henüz yeni yeni uygulanma alanı bulsa da uygulama sonuçları yüksek oranda başarı ile tamamlanıyor. Mikro çip yöntemini bazı kaynaklarda Micro Chip, Sperm Chip veya Sperm Çip olarak görmek de mümkündür.

Uygulanan Yöntemler

Erkek Kısırlıklarında
Baba olma Umudu:
Mikro Çip Bebek Yöntemi

mikro-cip-yontemi-

Çip Bebek Nedir?

Çip Bebek nedir? Son yıllarda kısırlığın yaygınlaşması ile bebek özlemi yaşayan çiftlerin sayısı giderek artmaktadır. İnfertilitenin çeşitli sebepleri olmakla birlikte zaman zaman sebebi bulunamayan ya da belli olmayan durumlar da görülebilmektedir. Bu durumda çiftlerin bebek sahibi olmasında fiziksel olarak herhangi bir engel bulunmuyorken yine de başarılı sonuç alamıyorlar.

Bebek sahibi olmak isteyenlere günümüzde çifte özel çeşitli tüp bebek tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunlar arasında en çok bilineni ve başarı şansı en yüksek olanı tüp bebek yöntemi olsa da bu yöntem bazı hasta grupları için istenen sonucu getirmeyebiliyor. İşte bu noktada kısırlık tedavisinde tüp bebek tedavisi ile birlikte uygulanan mikro çipli tüp bebek tedavisi yöntemi bazı kliniklerde uygulanmaya başlanmıştır.

Mikro Çipli Tüp Bebek Nasıl Uygulanır?

Mikro çip uygulama aşamasında hem erkek hem de kadın gerekli olan sağlık kontrollerinden geçirilir. Erkekte bulunan spermler mikro kanallar sayesinde hasarsız ve hasarlı olarak ayrılırken bu esnada ise kadının da yumurtlamasının daha fazla olması için gerekli tedavi yöntemleri uygulanmaya başlanır. Her ikisi için de uygulanan bu işlemler tamamlandığında artık yumurta ve spermin birleştirilme işlemi yapılmaktadır. Embriyo oluşumundan itibaren uygulananlar tüp bebek yönteminde uygulanan tedavi ile aynı aşamalara sahiptir.

Laboratuvar ortamında birleştirilen yumurta ve sperm embriyoya dönüştürüldükten kısa bir süre sonra enjeksiyon ile annenin rahmine transfer süreci gerçekleşmektedir. Hijyenik bir ortamda yapılan transfer işleminden sonra 12 günlük bir bekleme süreci başlıyor. Bu süre sonunda yapılacak olan gebelik testi ile gebeliğin gerçekleşip gerçekleşmediği öğrenilir.

Mikro Çip Tekniğinin Avantajları

Mikro çip yöntemi ile yapılan çalışmalarda başarı oranının yüksek olduğu öngörülmektedir. Bu da anne ve baba adayları için oldukça büyük bir umut kaynağı oluyor. Bu yöntemde mikro akışkan çipler sayesinde spermler içerisinden en kaliteli ve DNA’sı en sağlıklı olan sperm seçiliyor. Bu sayede kaliteli embriyolar da elde edilmiş oluyor.

Yöntemde kullanılan çiplerde bulunan kanallar spermleri kaliteli ve kalitesiz olarak rahatlıkla sınıflandırabiliyor. Bu sınıflandırma yapılırken DNA’sında herhangi bir küçük hasar bulunsa dahi spermler kalitesiz olarak ayrılıyor ve kaliteli spermlerin toplandığı kanala geçişine izin verilmiyor.

Mikro Çip Yönteminde Fiyatlar

Mikro çip yöntemini kullanarak bebek sahibi olma şansını arttırmak isteyen anne ve baba adayları için süreçler farklı şekilde ilerleyebilir. Çünkü her çiftin bebek sahibi olamayışının altında yatan sebep farklılık gösterecektir. Bu doğrultuda uygulanan yöntemin detaylarına göre tüp bebek tedavisi ile kombinlenen mikro çipli tüp bebek fiyatları da farklılık gösterebilmektedir.

Tüp bebek tedavilerinde başarı oranını 5 katına kadar artıran
Mikro Çip Bebek Tekniği ile ilgili detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım…

sallanan-bebek

Güler Yüzlü Ekibimizle
İletişime Geçin.

Kadın sağlığı, infertilite ve tüp bebek tedavilerinde size en doğru tedavi için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Image link

    Sorularınızı Cevaplıyoruz.

    Tüp Bebek Tedavisi, Azospermi, Embriyo Dondurma ve Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarında merak ettiğiniz sorularınızı bize yazabilirsiniz?