Tüp Bebek

Koronavirüs aşısı gebelere yapılabilir mi? Tüp bebek düşünenler aşı olabilir mi? Emzirenler ne yapmalı?

Avrupa Tüp Bebek Birliği’nden önemli bir açıklama geldi. Pandemi başında askıya alınan tüp bebek işlemleri aşıyla birlikte yeniden gündeme alındı. Dernek, annelik düşünen adaylara, Kovid-19 aşısı olması tavsiyesinde bulundu peki bu süreç nasıl işletilecek? Koronavirüs aşısı gebelere yapılabilir mi? Yan etki olursa ne olacak? Aşı olduktan ne kadar sonra tüp bebek denenebilir? Emzirenler aşı yaptırabilir mi? Detayları A Haber muhabiri Rüya Akkuş Ankara’dan aktardı.

GEBELER AŞI YAPTIRABİLİR Mİ?

Üreme Tıbbi Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Timur Gürgan, merak edilen soruları yanıtladı. Gürgan, “Net olarak söylüyorum yaptırsınlar. Çünkü şu anda biz biliyoruz ki gebelik kendi içinde Kovid’e yakalanmak için önemli bir risk bu kabul edildi hep söylüyorduk.” ifadelerini kullandı. Gürgan emzirenlerin de yaptırabileceğini belirterek tüp bebek düşünenlerle ilgili bilgiler de verdi.

https://www.sozcu.com.tr/2021/saglik/hamilelikte-3-aydan-sonra-covid-19-asisi-yaptirin-6221255/

Hasta Öyküleri

Sizin sayenizde hayat ışığı kızımıza kavuştuk. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki sizi tanımışız. İyi ki merkezinize gelip tüp bebek yaptırmışız. Size ve ekibinize mutluluğumuzu borçluyuz. İyi ki varsınız…

S.İ. ŞAHİN
S.İ. ŞAHİN

Sevgili Timur Hocam, tam umudumuzu kaybettiğimizde mevlam sizi karşımıza çıkarttı. Siz bizleri sevindirdiniz ya yüce mevlam da sizleri sevindirir inşallah. Timur bebek elinizi öpmeye gelecek…

S.H. Erdemir
S.H. Erdemir

Sevgili Timur amca. Siz bana ismimi veren amcaymışsınız. Annem ve babamın selamları var. Size dua ediyorlarmış. Fotoğrafımı gönderiyorum ve sizlerin ellerinden öpüyorum.

I. Altınöz
I. Altınöz

Çok saygıdeğer Gürgan Tüp Bebek çalışanları ve Timur hocam merhabalar. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Bu gün Merkezinizde yaptırmış olduğum tüp bebek sayesinde, bebeğimi kucağıma almış bulunmaktayım. Dünyada bundan daha güzel bir duygu olamaz çok teşekkürler…

T.Z.Çalışkan
T.Z.Çalışkan

Dünyamıza renk kattınız. Bu iki dünyalar tatlısı kızın yarın doğum günleri. Her doğum gününde mesaj atacağım unutursam bilin ki elimde olmayan bir sebep var. İnşallah kızlarımın eşleri de sizin kadar iyi insanlar olurlar. Çok teşekkürler sevgili yakışıklı hocam.

F.N. Kaymak
F.N. Kaymak

Herkese tavsiye edebileceğim tek adres profesyonel ekibi ve doktorlarıyla bu kadar başarılı bir tüp bebek merkezi açan Timur hocamı iyiki tanımışız. Sayenizde inandık, çabaladık ve sahip olduk. Zor zamanlarımızda desteğinizi eksik etmediniz. Bu 9 aylık süreçte bizi yalnız bırakmadınız. Çok teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.

O.G.A. ASLANTÜRK
O.G.A. ASLANTÜRK

Evimizin neşesi oldu, her şey için teşekkür eder, tavsiye ederiz.

A.Ünal M.Ünal
A.Ünal M.Ünal