أطفال الأنابيب بدون أدوية

ilaçsız tüp bebek

İlaçsız Tüp Bebek Nedir?

İlaçsız Tüp Bebek Nedir? İlaçsız tüp bebek tedavisi dikkatle ve uygun hasta grubuna sunulması gereken ve gebelik şansı %30-35 arasında değişen bir opsiyondur.

IVM İlaçsız Tüp Bebek

Gürgan Clinic olarak tüp bebek tedavisinde Türkiye’de çok önemli bir ilke imza atarak IVM, yani ilaçsız tüp bebek tekniğini uzun yıllardır başarı ile devam ettirmekteyiz.

IVM tedavisi dikkatle ve uygun hasta grubuna sunulması gereken ve gebelik şansı %30-35 arasında değişen bir opsiyondur. IVM tedavisinde hormon tedavisinin yan etkileri görülmemektedir.

Fakat çeşitli endikasyonlar nedeniyle tüm hasta gruplarına uygun değildir. Normal tüp bebek tedavisi, yani hormon uyarısı ile uygulanan konvansiyonel tedavilerin uygulanması gereken birçok vaka bulunmaktadır.

Bu grubu şu şekilde sıralayabiliriz;

Ultrasonikover görünümüne göre IVM tercih edilmeyen vakalar,

Öncesinde başarısız IVF denemeleri olan vakalar ve çifte özel olarak diğer detaylar ile değerlendirildiğinde öncelikle hormonal uyarı ile tüp bebek tedavisi verilmesi gereken vakalar. Şunu da vurgulamak gerekir ki IVM ile kıyasla hormonal uyarı ile tüp bebek tedavisi %40-50 gibi daha yüksek başarı şansına sahiptir.

Yumurtalıkları ilaçlara çok hassas olan hastalarda IVM yani ilaçsız tüp bebek tekniğini kullanılabilir. IVM tedavisi dikkatle ve uygun hasta grubuna sunulması gereken ve gebelik şansı % 25-30 arasında değişen bir opsiyondur. Prof. Dr. Timur Gürgan ve ekibi IVM tedavisinde ülkemizde ve Avrupa’da en tecrübeli gruplarından biri olup yaptıkları bilimsel çalışmalarla tekniğin gelişmesine katkıda bulunmaktadır. IVM tedavisinde hormon tedavisinin yan etkileri görülmemektedir, kolay ve ucuz bir yöntemdir. Fakat çok tecrübeli merkezlerce yapılması gereken bir yöntemdir. Aksi takdirde gebelik şansı çok düşük kalır.

Genellikle problemlerin saptanamadığı tüp bebek tedavileri sonrası çocuk sahibi olan çiftlerde stresin azalması gibi nedenler normal yolla gebeliği mümkün kılabiliyor.

Peki sizin yaşadığınız böyle bir hikaye var mı?

İlaçsız Tüp Bebek hakkında detaylı bilgi için...

[tm_contact_form_7 id=”805″]