Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara

TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Tüp bebek tedavisi günümüzde, genetik ve moleküler biyolojideki ilerlemelerin sonucunda geliştirilen bazı uygulamalarla, doğal yolla gebe kalamayan birçok kadının gebe kalması sağlanabilir hale gelmiştir. Tüp bebek tedavisi, bu uygulamaların içinde en bilinen ve uzun yıllardır uygulanan bir yöntem olarak kabul görmektedir. Tüp bebek tedavisini Gürgan Klinik bünyesinde, uzman ekibimiz eşliğinde, büyük bir hassasiyetle ve yüksek bir başarı oranıyla uygulamaktayız.

Nasıl bir tüp bebek tedavi yöntemi uygulamaktayız?

Tüp bebek tedavisi, kimler için uygulamaktayız?

Bu ve benzeri soruların cevaplarını aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Tüp Bebek Nedir?

Tüp bebek kelime anlamı olarak, uluslararası tıp literatüründe kısaltması IVF olarak geçen In Vitro Fertilizasyon ifadesinin Türkçe karşılığıdır. Peki, tıbbi anlamda tüp bebek nedir? Tüp bebekkavramını, şu şekilde detaylandırabiliriz; Bir takım sağlık sorunları nedeniyle doğal yolla gebeliğin gerçekleşmemesi durumunda, anne adayından aldığımız yumurtayı ve baba adayından aldığımız spermleri, rahim dışında laboratuvar ortamımızda birleştirerek yumurtanın döllenmesini sağlamaktayız. Döllenen yumurtaları anne adayının rahmine yerleştirerek elde ettiğimiz bebeği ise tüp bebek olarak tanımlamaktayız.

Tüp bebek nedir, nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavisi uygulamasında; yumurtlamayı sağlamak amacıyla ilaçlar kullanarak, ovulasyon induksiyonu yöntemiyle, anne adayının yumurtalıklarında olgun foliküller oluşmasını sağlamaktayız. Oluşan bu folikülleri, farklı yöntemlerle yumurtalıklardan alarak laboratuvar ortamına aktarmaktayız. Foliküllerin, baba adayından alınan spermlerle birleşmesini sağladıktan sonra, belirli bir süre yumurta hücrelerinin sperm tarafından döllenmesini beklemekteyiz.

Döllenen yumurta hücrelerini, özel bir yöntemle rahim içine aktararak embriyo transferini gerçekleştirmekteyiz. Bu transfer işleminden sonraki süreçte, embriyonun rahmin iç tabakasına yerleşmesini ve gebelik sürecini başlatması beklemekteyiz.

Tüp bebek tedavisi kimlere yapılır?

12 ay boyunca korunmadan ve düzenli bir şekilde cinsel ilişkiye girilmesine rağmen gebelik gerçekleşmemesi durumunda, çiftler için ileri tetkikler yapılması gerekmektedir. Bu tetkikleri modern teknolojinin ve alanında uzman ekip sayesinde Gürgan Klinik bünyesinde gerçekleştirmekteyiz. Gürgan Klinik laboratuvar ortamı, donanım açısından en ileri teknoloji ile donatılmış durumdadır. Bununla orantılı olarak, tüp bebektedavisi başarı oranımız; yeni teknik ve yöntemler ile her geçen gün artmaktadır.

 

Tüp bebek fiyatları

Tüp bebek tedavisi ücreti konusunda bilgi almak için Gürgan Tüp Bebek Merkezini dilediğinizde ziyaret edebilirsiniz. Yapılması gereken tedaviler ve işlemler çifte özel değişebildiği için tüp bebek fiyatları değişiklik göstermektedir. Yapılan tetkikler neticesinde aşağıdaki durumların söz konusu olması halinde, en uygun maliyetle tüp bebek tedavi yöntemlerini uygulayabilmekteyiz;

  • Erkeğin sperm kalitesinin ve sayısının gebelik sağlanması için yeterli olmaması,
  • Kadının ileri yaşta olmamasına rağmen, yumurtalık rezervinde azalma gözlenmesi,
  • İleri kabul edilen 38 üstü kadın yaşı ve 6 ay korunmasız düzenli cinsel ilişki olmasına rağmen gebelik oluşmaması,
  • Yumurtalık-tüp ilişkisini bozan endometriozis varlığı,
  • Yumurtlama fonksiyonunda meydana gelen bozukluk,
  • Fallop tüplerinin tıkalı oluşu,
  • Normal tetkik sonuçlarına rağmen kısırlık (infertilite) gözlenmesi.

Ayrıca Kliniğimiz SGK ile anlaşmalıdır, SGK kapsamında Tüp bebek devlet desteğinden faydalanabilirsiniz. Tüp bebek devlet desteği için detayları web sayfamızdan öğrenebilir. bilgi@gurganclinic.com e-posta adresinden veya +90 850 303 96 96 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

[]
1 Step 1
TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Şehir
Yaşınız (Bayan)
Kaç Yıldır Hamile Kalamıyorsunuz?your full name
Adetleriniz düzenli mi?
Daha Önce Hamile Kaldınız mı?
Önceki Hamileliğiniz Nasıl Sonlandı?
Şimdiye Kadar Hangi Tetkikler Yapıldı?your full name
Tüp Bebek ya da Mikroenjeksiyon Yapıldı mı?
Öğrenmek İstediğiniz Soruları Ayrıntılı Biçimde Yazınız.
0 / 1000
Previous
Next