Blog

Tüp Bebek Tedavisi

Tüp Bebek Tedavisi Zor mu?

Tüp Bebek Tedavisi Zor mu?

Tüp Bebek Tedavisi Zor mu?

Tüp Bebek Tedavisi Zor mu? Tüp bebek tedavisi kolay olmayan ve stresli bir süreçtir. Özellikle, gebelik döneminde risk altında olan bayanlar, tüp bebek tedavisinde olumsuz sonuçla karşılaşan çiftler ve düşük riski ile karşı karşıya kalan anne adayları bu süreci oldukça stresli bir hale getirebilmektedir. Tedavi sürecinin sadece stresli olması değil, olumsuz durumlar, zaman, masraflar, bekleme ve risk unsurları çiftler için stresi tetikleyen olgular arasında yer almaktadır. Bu dönemde strese maruz kalan anne adayları, hem hamilelik sürecinde hem de doğum sonrasında bazı sıkıntıları da endişe haline getirmektedir.

Tüp bebek tedavisinde stresle başa çıkmak

Özellikle, sağlıklı beslenme ve ruhsal sağlığımız stres nedeni ile olumsuz şekilde etkilenmektedir. Bu durumlarda bebeğin gelişim ve büyüme sistemine etki edebilmektedir. Tüm bu hususlar dikkate alındığında tüp bebek tedavisi boyunca hem anne adayı hem de baba adayı var olan stres ve diğer psikolojik problemlere karşı dirençli bir şekilde davranmalıdır. Özellikle baba adayları eşleri üzerinde bir stres yönetimi yapmak zorundadır. Ayrıca Tüp Bebek tedavisi zor, ağrılı ve acılı bir tedavi değildir. Tüp bebek tedavi süreci içerisinde yaşayacağınız aşamalar, işlemler, tetkikler konusunda Doktor ve Hemşirelerimiz size her zaman yardımcı olacaktır.  Kliniğimizde, Balanslama Konsepti ile başarıya ulaşmak çok daha kolay.  Zihin – Beden Dengeleme, Sperm Dengeleme, Yumurta Dengeleme, Embriyo Dengeleme, Genetik Dengeleme, Rahim İçi Zarı Dengeleme, Tüp Bebek Merkezi; Güncel, bilimsel ve teknolojik tedaviyi, alanında uzman bir ekiple sunuyoruz.

Tedavi sürecinde stresle başa çıkmak için günlük hayatın devamı

Tüp bebek tedavisi sürecinde özellikle anne adayları üzerinde yoğunlaşan stresle baş etme yolları arasından en etkili olanı sosyal hayatın devamıdır. Tüp bebek tedavisinin olumlu şekilde sonuçlanabilmesi genel olarak anne adayında embriyonun istenilen şekilde rahme yerleşmesi ile mümkün olmaktadır. Bu süreç yaklaşık olarak 10-15 günlük bir süreçtir. Bu süreci sadece doktor randevuları, muayeneleri ve ilaçlarla geçirmek anne adayını strese sürükleyen etkenler arasındadır. Bu süreç boyunca günlük hayatın devamı stresle başa etmenizi sağlayacaktır.

Günlük hayatın kaldığı yerden devam etmesi, anne adayının hayatının sadece tedaviden ibaret olmadığını göstermektedir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek çoğu kez baba adayına düşmektedir. Tedavi boyunca iyi bir stres yönetimi annenin daha sağlıklı şekilde gebelik dönemini atlatmasını sağlayacaktır. Ayrıca, günlük hayatın devamı sırasında anne adayının keyif aldığı aktiviteleri yapmakta, süreci olumlu şekilde etkileyecektir.

Stresle Başa Çıkmak için Tedaviyi Unutun

İnfertilite veya Kısırlık ile mücadelede sürecinde stresle baş etme yolları arasında önemli bir diğer nokta tüp bebek tedavisinin bilinçaltından atılmasıdır. Özellikle, tedavi ile ilgili sürekli konuşmak, düşünmek ya da araştırma yapmak farklı yorumları mümkün kıldığı için anne adayında bazen hayal kırıklıklarına ve strese neden olmaktadır. Yakın çevre ile sürekli tedaviyi konuşmak, yanlış bilgiye dayanan yorumlar tedavi sürecine katılan çiftleri olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle, tedavi sürecinde hem yanlış bilgiye kapılmamak için hem de süreçten psikolojik şekilde etkilenmemek için tedavi ile ilgili süreç unutulmalıdır. Kendinize güvenin, inanmak; başarmanın yarısıdır!Hasta Öyküleri

Sizin sayenizde hayat ışığı kızımıza kavuştuk. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. İyi ki sizi tanımışız. İyi ki merkezinize gelip tüp bebek yaptırmışız. Size ve ekibinize mutluluğumuzu borçluyuz. İyi ki varsınız…

S.İ. ŞAHİN
S.İ. ŞAHİN

Sevgili Timur Hocam, tam umudumuzu kaybettiğimizde mevlam sizi karşımıza çıkarttı. Siz bizleri sevindirdiniz ya yüce mevlam da sizleri sevindirir inşallah. Timur bebek elinizi öpmeye gelecek…

S.H. Erdemir
S.H. Erdemir

Sevgili Timur amca. Siz bana ismimi veren amcaymışsınız. Annem ve babamın selamları var. Size dua ediyorlarmış. Fotoğrafımı gönderiyorum ve sizlerin ellerinden öpüyorum.

I. Altınöz
I. Altınöz

Çok saygıdeğer Gürgan Tüp Bebek çalışanları ve Timur hocam merhabalar. Tüm ekibinize çok teşekkür ederim. Bu gün Merkezinizde yaptırmış olduğum tüp bebek sayesinde, bebeğimi kucağıma almış bulunmaktayım. Dünyada bundan daha güzel bir duygu olamaz çok teşekkürler…

T.Z.Çalışkan
T.Z.Çalışkan

Dünyamıza renk kattınız. Bu iki dünyalar tatlısı kızın yarın doğum günleri. Her doğum gününde mesaj atacağım unutursam bilin ki elimde olmayan bir sebep var. İnşallah kızlarımın eşleri de sizin kadar iyi insanlar olurlar. Çok teşekkürler sevgili yakışıklı hocam.

F.N. Kaymak
F.N. Kaymak

Herkese tavsiye edebileceğim tek adres profesyonel ekibi ve doktorlarıyla bu kadar başarılı bir tüp bebek merkezi açan Timur hocamı iyiki tanımışız. Sayenizde inandık, çabaladık ve sahip olduk. Zor zamanlarımızda desteğinizi eksik etmediniz. Bu 9 aylık süreçte bizi yalnız bırakmadınız. Çok teşekkür ederiz. Başarılarınızın devamını dileriz.

O.G.A. ASLANTÜRK
O.G.A. ASLANTÜRK

Evimizin neşesi oldu, her şey için teşekkür eder, tavsiye ederiz.

A.Ünal M.Ünal
A.Ünal M.Ünal
×