Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
Erkek kısırlığı ve Mikro Tese

Tüp Bebek Merkezleri Seçimi

Tüp Bebek Merkezleri Seçimi, Uzman doktorlar, deneyimli hemşireler, kaliteli laboratuvar ekibi ve güler yüzlü hasta danışmanlarına sahip bir merkez çiftlerin hem maddi hem de manevi açıdan güvenle tedavi olma imkânlarını sunacaktır.

Tüp Bebek Merkezleri Seçimi ; Anne ve baba adaylarının çocuk sahibi olarak eşsiz bir deneyim yaşamalarına giden yolda ilk aşama hamileliktir. Hamilelik her kadın için ayrı bir yere sahiptir. Günümüzde stres, sigara, alkol, sağlıksız beslenme ve genetik faktörlere de bağlı olarak yeni evlenen çiftler korunmasız ilişkiye rağmen hemen çocuk sahibi olamamaktadır. Doğal yollardan gebe kalamayan çiftler yardımcı üreme teknikleri merkezlerine başvurarak bu konuda destek alabilmektedir. Aşılama ve tüp bebek tedavisinin uygulandığı bu merkezler toplumda yaygın bir şekilde Tüp bebek merkezi olarak bilinmektedir.

 

Tüp Bebek Kimlere Uygulanır?

Birden fazla düşük yapmış, 35 yaş altında olan ve 1 sene korunmasız ilişkiye rağmen hamile kalamamış kadınlar, 35 yaş üstü ve 6 ay boyunca gebelik elde edemeyen kişiler, spermiogram sonucuna göre zayıf bir meni analizine sahip olan erkekler hiç vakit kaybetmeden her açıdan donanımlı olan bir tüp bebek merkezine gitmelidir.

Tüp Bebek Tedavisinde Merkez Seçiminin Önemi

Tüp Bebek Merkezleri Seçimi, tup bebek tedavisine başlamadan önce merkez araştırması yapmak çiftler için yorucu olmaktadır. Bazı noktalara dikkat edilmesi çiftlere her zaman kolaylık sağlayacaktır. Kadın ve erkek öncelikle tüp bebek tedavisi ne başlamaya karar vermeli ve tedaviyi sürdüreceğine emin olmalıdır. Sonraki aşama olarak belirledikleri tüp bebek merkezlerini ziyaret etmeli ve hasta danışmanlarından bilgi almalıdır. Hasta danışmanlarının tutumu, verdikleri bilginin güvenilirliği ve inandırıcılığı, kliniğin ya da merkezin temizliği, kullanılan cihazların kalitesi ve embriyoloji laboratuvarının teknolojik özellikleri çiftlerin dikkat etmesi gereken noktalardan sadece birkaçıdır.

Tüp Bebek Konusunda Çiftler Hangi Soruları Sormalı?

Tüp bebek merkezini ziyaret ettiğinizde ya da ilk muayeneye girdiğinizde merak ettiklerinizi mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız. Klinikte ayda kaç kişinin tedavi gördüğü, kaç kişinin gebe kaldığı, canlı doğum oranı, dondurulmuş embriyo transferinde başarı oranı, merkezin laboratuvarının başarıya katkısı, Mikro Tese gibi cerrahi operasyonların yapılıp yapılmadığı gibi tüm sorularınızın cevaplarını alabilmelisiniz. Deneyimli bir merkez hastaların tereddütlerini giderebilmelidir. Ayrıca, klinikte daha önce tedavi görmüş tanıdıklarınız varsa onların tavsiyelerini de dinleyebilirsiniz.

Tüp Bebek Pahalı mı?

Tüp bebek tedavisi doğru yöntemler uygulandığında düşük maliyetli bir tedavi yöntemidir. Uygun ve kaliteli bir merkez seçmek, başarısız ya da eksik bir tedavi görmenizi engelleyecektir.

Tüp Bebek Merkez Seçiminin Başarıya Etkisi

Ziyaret edilen merkezlerde tüp bebek tedavisinin aşamaları ile ilgili yeterince bilgi sahibi olacaksınız ve bir süre sonra klinikleri ya da merkezleri kendiniz kıyaslamaya başlayacaksınız. Laboratuvarın kalitesi bu noktada oldukça önemlidir. Klinik hizmetlerinin çeşitliliği gebelik şansını artırma da önemli bir rol oynar. Kişiye özel tedavi uygulanması yani kısırlık kaynağı tespit edilerek uygun ve etkili tedavinin seçilmesi, tedavinin başarıya ulaşmasını sağlamaktadır. Uzman doktorlar, deneyimli hemşireler, kaliteli laboratuvar ekibi ve güler yüzlü hasta danışmanlarına sahip bir merkez çiftlerin hem maddi hem de manevi açıdan güvenle tedavi olma imkânlarını sunacaktır. Tüp bebek tedavisi bir ekip işidir. Merkez seçimi neden önemli sorusu ekip başarısına bağlıdır.

Prof. Dr. Timur Gürgan’ın bilimsel direktörlüğünde Gürgan Clinic Kadın Sağlığı, Infertilite ve IVF Merkezi güncel tedavi seçenekleri ile anne ve baba olmak isteyen çiftleri hayallerine kavuşturmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0312 442 74 04 / info@gurganclinic.com