Tüp Bebek Merkezi

Image
Ankara Tüp Bebek Merkezi

Gürgan Klinik Tüp Bebek Merkezi

Gürgan Klinik; Dünya’da en seçkin, Türkiye’nin ve Başkent Ankara’nın en gözde merkezlerindendir.  Konumu Ankara Çankaya, Mustafa Kemal Mahallesindedir. Modern ve Teknolojik binası ile Tüp Bebek Tedavisi, İnfertilite ve Kadın hastalıkları, ve Doğum konusunda 24 yıldır Ankara’dan Tüm Dünya’ya hizmet vermektedir.

Bilimsel Direktörümüz Prof.Dr. Timur GÜRGAN önderliğinde İnfertilite ve Tüp Bebek tedavilerinde 35 yıllık bilgi ve deneyime sahiptir.

“Çocuksuz Aile Kalmasın” sloganı ile yola çıktığımız bu süre içinde 30.000’den fazla ailenin hayallerine kavuştuğuna tanık olmamız bizi gururlandırmaktadır. Tüp Bebek Ankara ekibi, en son teknolojik ekipman ve imkanları sayesinde Tüp bebek tedavisi alanında en üst düzeyde hasta mahremiyetine önem göstermektedir. Gürgan Klinik gerçeklikten uzaklaşmadan emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Tüp Bebek Ekibimiz Uygulanan Yöntemler

25 yıllık tecrübe ile
20.000'den fazla ailenin

Hayali gerçek oldu...

Tüp Bebek Ankara Merkezi Kat Planı

 

 • 1.Giriş katta, Bekleme Salonu, Kafeterya, İdari Ofisler ve Çağrı Merkezimiz yer almaktadır.
 • 2.Katta Klinik laboratuvarı içerisinde 2 adet ameliyathane, embriyoloji laboratuvarı,
 • 3.Katta tamamen hastaların konforu düşünülerek hazırlanmış 7 adet Hasta Dinlenme Odası otel konsepti ile hizmet vermektedir.
 • 4.Katta Klinik Randevu takibi, hasta eğitim odaları genel muayene ve Hemşire Odaları ile poliklinik katı olarak tasarlanmıştır.
 • 5.Katta: Otel konsepti ile hazırlanmış Hasta muayene ve bekleme alanı, Özel muayene birimleri yer almaktadır.
 • 6.Katta Eğitim faaliyetleri ve destek hizmetleri için tasarlanmış Sınav + Eğitim salonu, Muayene Odaları ve Personel Yemekhanesi mevcuttur.
 • 7.En Alt Katta Otopark, Mescid ve Personel giyinme odaları mevcuttur.

Ankara Tüp Bebek tedavilerinde başarıya götüren detay; tedavinizin güncel tıbbi bilgi ve son teknoloji eşliğinde “Size Özel” olarak planlanmasıdır. Ankara Gürgan Klinik ailesi olarak, tedavinizin en yüksek başarıya ulaştırılması için birlikte çaba göstermeye devam ediyoruz. Sizin mutluluğunuz bizim gururumuzdur.

 

 • Gürgan Clinic Uluslararası kuruluşlardan olan, IIARG temsilcisidir.
 • TUVTURK Kalite Sistem Yönetim Belgesine sahip bir Özel Ankara Tüp Bebek Merkezi (Üremeye Yardımcı Teknikleri Merkezi) dir.

 

Evinizin Sıcaklığında

Evinizin sıcaklığında ve rahatlığında dizayn edilmiş şık ve konforlu bekleme alanlarımız, sizlerin rahatı düşünülerek hazırlanmıştır. Renk ve dekorları ile farklı bir dünyaya geldiğiniz hissi uyandıran lobide güler yüz ve ilgi ile karşılanır ve randevu saatinize kadar ağırlanırsınız.

Dünya Standartlarında Tüp Bebek Ankara ve Son Teknolojik Ekipmanları

Ameliyathanelerde ve laboratuvarda Dünya standartlarında son teknoloji alet ve ekipmanlarla hizmet sunulmaktadır.

Hasta Mahremiyeti

Güncel teknolojinin desteği ile hazırlanmış poliklinikte, hasta muayene odaları bekleme alanından ayrılarak hasta mahremiyeti en üst seviyede planlanmıştır. 3 muayene odası size özel tedavi seçeneklerini belirleyebilmek üzere son teknolojik cihazlarla donatılmıştır.

Embriyoloji Laboratuvarı

Doktor, hemşire ve uzman embriyologlar en son sistemlerle donatılmış laboratuvarlarda başarı oranlarını artırmaya yönelik araştırmaları yakından takip etmektedir.

Modern Çalışma Alanları

Gürgan Clinic, International Institutes of Advanced Reproduction and Genetics “IIARG” Türkiye temsilcisidir. Dünyadaki gelişmeleri modern çalışma imkanları ile yakından takip ederek aynı anda ülkemizdeki hastalarına sunmaktadır.

Otel Konforunda

Hasta dinlenme odalarımız tam teşekküllü bir hastane teknolojisinde ve her türlü konforunuz düşünülerek hazırlanmıştır. 7 Adet her biri suit oda standardında tasarlanmıştır.

Özel Konuklarımızın Rahatlığı

Protokol hekimleri ve özel konuklarımıza hizmet vermek üzere tasarlanmış VİP katında son teknoloji ekipmanlarla donatılmıştır. Muayene odaları ile geniş toplantı odaları konuklarımızın rahatı düşünülerek hazırlanmıştır.

Size Özel Yöntemler

Çocuk sahibi olma isteği ile seçtiğiniz merkezde tedaviniz, sıradan yada standart yöntemle değil, çifte özel bir yöntemle yapılmalıdır. Başarının anahtarı olan bilimin ışığında ve güncel teknolojiler ile donatılmıştır.

YouTube video
gurgan-clinic-tup-bebek-merkezi-hasta-danisma
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
Gürgan Clinic
gürgan clinic ivf clinic center

Tüp Bebek Ön Görüşmesi Ücretsizdir

Tüp bebek tedavisi 5 adımlık bir süreçtir. Bu aşamalar toplamda 4 haftada tamamlanır. Çocuk isteyen çiftlerle yapılan ilk görüşmede anne baba adayına infertilite (kısırlık) nedenleri anlatılır. Bu nedenlerle ilgili tanıların yapılmasını sağlamak amacıyla uygulanacak testler konusunda bilgiler verilir. Çiftlerin daha önce yaptırdıkları, sperm analizi testleri, varsa rahim filmi yoksa mutlaka rahim filmi çekilmelidir. Daha önce infertilite tedavisi yaptırdılarsa tedavi sürecine ilişkin testleri ve raporları ve tüm kan tahlilleri istenir. Böylece hastanın geçmiş hikayesi alınır. Bütün bu bilgiler ışığında infertilitenin nedeni bulunarak nedene uygun tedavisine başlanır.

Yumurtaları Uyarma

Tüp bebek tedavisinin ikinci aşamasında anne adayı adetinin ikinci ya da üçüncü günü yumurtalıklarının değerlendirilmesi amacı ile doktoru ile görüşmeye gelir. Ultrason yardımıyla anne adayının yumurtalıklarını değerlendiren hekim, hastanın durumuna göre hormon değerlerine bakılmasını isteyebilir. Sonuçlara göre hekim yumurtalıkların uyarılmasını sağlayarak yumurta geliştirilmesi için ilaç tedavisine başlar. İlaçların nasıl kullanılacağına dair hemşire hastayı bilgilendirir.

Yumurtaları Toplama

Tüp bebek sürecinin en önemli aşamalarından biri yumurtaların toplanmasıdır. Hormon ilaçları verilerek geliştirilen yumurta, istenilen büyüklüğe ve olgunluğa ulaştığında genel anestezi altında enjeksiyon yardımıyla rahimden alınır. Vajinal yolla rahimden alınan yumurtalar klasik tüp bebek ya da mikro enjeksiyon yöntemiyle döllenir. Klasik tüp bebek yönteminde yumurta etrafına belli sayıda spermler koyulur. Spermlerden birinin yumurtayı döllemesi beklenir. Mikroenjeksiyon yönteminde ise yumurta içine spermler arasından seçilen en kaliteli ve sağlıklı bir sperm özel yöntemlerle enjekte edilir.

Embriyo Transferi

Döllenme ve embriyon transferi için laboratuvara alınan yumurta ve spermler kontrol edilerek embriyo gelişimleri izlenir. Embriyolog tarafından kaliteli embriyolar seçilir. 35 yaş altı kadınlarda tek 35 yaş üstü kadınlarda ise çift embriyo konulması kanunen belirlenmiştir. Seçilen kaliteli embriyo ya da embriyolar rahim ağzına yerleştirilen özel bir kateter yardımıyla rahim içine uzman hekim tarafından yerleştirilir. Ağrı ve acı hissedilmeyen anestezisiz olarak gerçekleştirilen embriyo transferinden sonra anne adayı 45 dakika ile 1 saat arasında dinlenmeye alınır. Bu süre zarfından sonra hasta normal yaşantısına dönebilir.

Destekleyici Tedavi Yöntemleri

Embriyo transferinden sonra embriyonun rahime daha sıkı tutunabilmesi için anne adayına destekleyici ilaçlar verilir. 12 ila 15 günlük bir sürenin ardında beta HCG testi için randevu verilir.

Tüp Bebek Tedavi Uygulamaları

 • Doğurganlık Katsayı Testi
 • Gebelik Şansını Arttıran Cerrahi Uygulamalar
 • Sperm Detoksu
 • Hamile Kalma Olasılığını Arttıran Destekleyici Tedaviler
 • IVM (İlaçsız Tüp Bebek)
 • IVF ve ICSI teknikleri
 • Rosi Tekniği
 • PRP Tekniği
 • Elektrofüzyon Tekniği

Mikro Tese, Pesa ve Tese Uygulamaları

 • Dölleyici Sperm Seçim (IMSI, Çift Kırılma CHIP) Teknikleri
 • Yumurta ve Embriyolara Lazer Uygulamaları (Zona, Drilling ve Assisted Hatching / Yuvalama)
 • Embriyo Detoksu (Kümulus Hücreleri ‘Co-Culture’)
 • Doğurganlık Aşısı (Rahim İçi Zarının Bağışıklık Sisteminin Dengelenmesi)
 • Balanslama Tekniği (Embriyo ve Rahim İçi Zarının Gebelik İçin Dengelenmesi)
 • Rahim İçi Zarı Gömülgenliğinin Arttırılması İşlemleri (Injury / Nadas Tekniği)
 • Blastokist Transferi
 • 3D ve 4D Ultrasonlarla Yumurta Gelişmesi Takibi ve Embriyo Transferi
 • Embriyo ve Blastokist Biyopsileri ve Gebelik Öncesi Genetik Ayrıştırma (PGD, PGS, CGH)
 • Sperm, Yumurta ve Embriyo Dondurma

Gürgan Clinic Yayın Grubu

gurganclinic.com’da yer alan içerikler yalnızca bilgilendirme amacı taşımakta olup, tıbbi tavsiye içermemektedir. Sağlığınızla ilgili tüm sorularınız, endişeleriniz, teşhis veya tedavi için mutlaka doktorunuza veya uzman bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Güncelleme Tarihi: 6 Şubat 2024           Yayın Tarihi: 7 Şubat 2023

sallanan-bebek

Güler Yüzlü Ekibimizle
İletişime Geçin.

Kadın sağlığı, infertilite ve tüp bebek tedavilerinde size en doğru tedavi için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?

  Image link

  Sorularınızı Cevaplıyoruz.

  Tüp Bebek Tedavisi, Azospermi, Embriyo Dondurma ve Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarında merak ettiğiniz sorularınızı bize yazabilirsiniz?