• İngilizce
  • Arapça
  • Rusça
  • Arnavutça

Tüp Bebek Güvenlik Sistemi

Her Kadın, Anne olabilir, yeter ki karar vermekte geç kalmayın!

Tüp Bebek Çipli Güvenlik Sistemi Nedir?

Tüp bebek tedavisi öncesi ve sonrasında tüm endişelere son veren sistem kliniğimizde kullanılmaktadır.

Örnek olarak; Yumurta, sperm ya da embriyolarım karışır mı?, Tüp bebek güvenli bir uygulama mıdır?, Tüp bebek karışır mı? endişelerini ortadan kaldırmaktadır.

Tedavi gören hastalara ait sperm ve yumurta örneklerinin, kablosuz RFID çipler ile hatasız olarak eşleştirilmesi ve tüm tedavi aşamalarında; sperm testi, yumurta toplama, yumurtayı sperm ile döllenme (ICSI), embriyoların gelişimin takip edilmesi, embriyo transferi, embriyo, sperm ve yumurta dondurma – çözdürme işlemlerinde kablosuz olarak verilerin doğrulamasını – eşleşmesini kontrol altında tutan güvenlik sistemidir.

Çipli Tüp Bebek Güvenlik Sistemi; kablosuz, elektronik, çok düşük radyo dalgaları kullanan, RFID etiketleme sistemi ile çalışmaktadır. Gürgan Klinikte tedavi başlangıcında hastaya oluşturulan Hasta Kartı ve bileklik ile tedavi süresince kullanılacak olan kablosuz kullan-at etiketler eşleştirilmektedir. Gerek laboratuvar, gerekse ameliyathane içerisinde, tüm işlemler kablosuz olarak doğrulama işleminden otomatik olarak geçmektedir. Kullanılan tüm kullan-at materyallerin üzerinde; hasta-eş adı ve soyadı, TC numarası, protokol numarası ve işlem tipi gibi bilgiler bulunmaktadır. Bu sayede hasta işlem öncesinde kendi bilgilerini doğrulama imkanına kavuşmakta, Gürgan Klinik Merkezi çalışanları da, çalışacakları hasta örneklerinin sistem tarafından doğruluğunu teyit etmektedirler.

Yapılan tüm işlemler, sadece yetkilendirilmiş personeller tarafından yapılır. İşlem sırasında hasta ameliyathane de ki LCD ekranından kimlik bilgilerini, doktor ve işlem tipini görür böylece işlemler hakkında bilgi sahibi olur ve kendini doğrulayarak güvenliği pekiştirir. Laboratuvar personeli dokunmatik panelleri kullanarak hasta ile ilgili verileri sisteme girebilir. Yapılan her işlem için; personel, tarih-saat, işlem türü vb. tüm hareket bilgileri ana sistem üzerinde kayıt altında tutulur. Herhangi bir örnek uyuşmazlığında sistem kendini bloke eder ve işlemin devam etmesine izin vermez.

Tüp Bebek Çipli Güvenlik Sistemi sayesinde klasik yöntemle çalışan tüp bebek merkezi laboratuvarlarından farklı olarak personel inisiyatifinde değil de sistem kontrolünde bir iş akışı sağlanmaktadır.

Bilgi İstek Formu

Her Kadın, Anne olabilir, yeter ki karar vermekte geç kalmayın! Merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını Uzman Tüp Bebek ekibimizden öğrenebilirsiniz.    En kısa zamanda sizinle iletişime geçeceğiz...