Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
Laboratuvar Sorumlusu

2016 yılından beri Gürgan Clinic Üremeye Yardımcı Teknikler Merkezin’de Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu olarak görev almaktadır.

Msc Bio. Seren ŞENYURT - Laboratuvar Sorumlusu

 

1985 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 2003 yılında Çankaya Anadolu Lisesini bitirdikten sonra 2004-2009 yıllarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünde okudu (1 yıl İngilizce hazırlık).

2010-2012 yıllarında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünün Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini başarı ile tamamladı ve  aynı üniversitenin Üremeye Yardımcı Teknikler Merkezinde staj yaptı.

Yüksek Lisans eğitimi sırasında çeşitli sertifikalar ve ardından 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tüp Bebek Ünitesinde Yardımcı Üreme Teknikleri Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

İş hayatına Afyon’da bulunan Özel Telek Doğum Çocuk Hastanesi ve Tüp Bebek Merkezi’nde başladı ve ardından evlenerek Ankara’ya yerleşti.

Klinik Embriyoloji Derneği ve European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE, Avrupa Üreme ve Embriyoloji Cemiyeti) derneği üyesidir.Embriyoloji Cemiyeti) derneği üyeliğini sürdürmektedir. Uluslararası alanda tanınan saygın tıbbi dergilerde yayınlanmış makalesi bulunmaktadır.