• Kadın Sağlığı İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi
  • en
  • de
  • ar
ece-garipoglu-dalgin
Embriyolog

Ben sizler için yumurta ve spermlerinizi birleştirip, onlardan her biri birer bebek olma olasılığına sahip embriyolar oluşturuyorum. Hayatlarının ilk 5 günü boyunca gelişmelerine bakıp büyütüyorum. Sonrasında da en güzelini, şansı en yüksek olanını şeçip yerleştiriyoruz. 16 yıldır her sabah, hiç değişmeyen heyecan, coşku ve sevgiyle embriyolarınızı kontrol ediyor, ihtiyaçlarını karşılıyorum. Beni en mutlu eden sizlerden aldığımız güzel haberler ve el öpmeye getirdiğiniz tatlı bebekler…

Ece Garipoğlu Dalgın - Embriyolog

Ece Garipoğlu Dalgın, 1978 Tarihinde Bolu’da dünyaya geldi. 1996 tarihinde Bolu İzzet Baysal Anadolu  Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümüne girdi. 2000 ‘de mezuniyetinden sonra Gazi Üniversitesi Histoloji-Embriyoloji Ana Bilim Dalın’da Yüksek Lisans yaptı.

2005 yılında T.C Sağlık Bakanlığı Üremeye Yardımcı Tedavi Yöntemleri Embriyoloji Laboratuvar Sorumlusu sertifikasını aldı.

İlk olarak 2000-2006 yılları arasında Ankara Güven Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji Laboratuvarı’nda embriyolog olarak çalışmaya başladı. 2006 yılında Diyarbakır Özel Veni Vidi Hastanesi Embriyoloji Laboratuvarının kurulumunu gerçekleştirdi. 2010 yılına kadar Diyarbakır Özel Veni Vidi Hastanesi Embriyoloji Laboratuvarının sorumluluğu ve Diyarbakır Özel Eurofertil Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji koordinatörü olarak görev yaptı. 2010-2011 yılları arasında Maslak Acıbadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji Laboratuvar sorumluluğu, 2011-2013 yıları arasında Medicine Hospital Asya Hastanesinde Embriyoloji Laboratuvar sorumluluğu yaptı. 2013-2016 yılları arasında da İstanbul Tüp Bebek Merkezinde görev aldı.

Klinik Embriyoloji Derneği Üyesidir. Evli ve bir erkek çocuk sahibidir.

2016 tarihinden beri Gürgan Clinicte görev almaktadır.