• Kadın Sağlığı İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi
  • tr
  • en
  • de
  • ar

Prof. Dr. Timur GÜRGAN Kimdir?

Timur GÜRGAN

Size Özel Tedavi Planı Sunuyoruz…

Bebek sahibi olmayı umut etmekte haklısınız; çünkü günümüzde insan üremesi ile ilgili edindiğimiz yeni bilgiler ve hızla gelişen teknoloji sizin hayaliniz olan sağlıklı bebeğe kavuşmanızda yardımcı olabilir. Ancak teknolojinin de bilgili ve tecrübeli ellerde, ekonomik koşullar da ve “Size Özel” planlanarak sunulması gerekiyor. Tedavi için seçtiğiniz merkezin bilgi, birikim, tecrübe ve donanımının başarıya giden yolda en önemli belirleyici olduğunu unutmayınız! Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavisinin tüm imkanlarını sizlere sunabildiğimiz merkezimizde, çalışmalarımızı akademik temellere dayandırarak, hiçbir zaman bilimsellik ve gerçeklikten uzaklaşmadan 17 yıldır sürdürmekteyiz.

Binlerce aileyi sağlıklı bebeklerine kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Başarının detaylarda saklı olduğunu biliyor; size özel, en uygun, en etkin, en ekonomik ve en doğru tedaviyi merkezimizde vereceğimizi garanti ediyoruz. Düşünce, duygu ve üreme sisteminizle ilgili sorunların çözülerek dengelenmesi esasına dayanan “Balanslama Tekniği” ile size; sağlıklı gebeliğe en yakın olabileceğiniz tedavi seçeneğini sunuyoruz. Sizleri gerçeklikten uzaklaştırmadan, iyimser bir yaklaşıma davet ediyor ve GÜRGAN CLINIC İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi‘nde güncel tedavi seçeneklerimizi sizlerle paylaşmak ve hayaliniz olan sağlıklı bebeğe kavuşabilmeniz için mümkün olan en iyi tedaviyi planlamak üzere bekliyoruz.

Güveniniz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

1980

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Profesör Dr Timur Gürgan 1980’de Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olduktan sonra; 1985’te, Ankara’daki Hacettepe Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde yardımcı doçent olarak akademik kariyerine başladı; 1988’de doçent, 1995’te profesör unvanını aldı.
1986

Reproductive Endocrinology Unit of St Bartholomew’s Hospital’da üreme tıbbı dalında araştırma görevlisi olarak atandı.

1986’da, Joint Academical Unit of Obstetrics and Gynecology and Reproductive Physiology, London Hospital Medical College ve Reproductive Endocrinology Unit of St Bartholomew’s Hospital’da üreme tıbbı dalında araştırma görevlisi olarak atandı ve bu görevde iki yıl kaldı. “Fallop Tüpleri İçeriğinin İnsan Oositlerinin Fertilizasyonunda Oynadığı Rol” projesini yürüttü. Aynı zamanda Lister Hospital ve London Bride Hospital’da yardımcı üreme teknikleri üzerinde çalıştı; Vancouver, Kanada’daki Haddash Medical University’de Prof. Victor Gomel’den endoskopik mikrocerrahi eğitimi aldı; ayrıca Haddash Üniversitesi’ne “Fallop Tüpü Mukozasının Kültürü” konulu ziyarette de bulundu. 1993-1994’te, Prof. Walwiener ve Prof. Jacques Donnez ile birlikte endoskopik cerrahi üzerinde çalıştı.
1995

Cornell University, Centre for Reproductive Medicine and Infertility, New York, USA’de 6 ay süreyle ziyaretçi profesör olarak bulundu;

1995-1996’da endoskopik endometriozis cerrahisi üzerindeki deneyimlerini artırmak için, Harry Reich ve Camran Nezhat ile çalışma fırsatını buldu. 1995’te, Cornell University, Centre for Reproductive Medicine and Infertility, New York, USA’de 6 ay süreyle ziyaretçi profesör olarak bulundu; Prof. Zev Rosenwaks ve ekibiyle çalıştı. Ayrıca; Center of Reproductive Biology Associates’ta Dr.Michael Tucker’ı, Reproductive Medicine and Science of Saint Barnabas’ta Jaques Cohen ve Mina Alikani’yi ve in Bourn Hall Clinic’te Mr. Peter Brinsden’ı ziyaret fırsatını buldu.
1996

ESGE derneğinin kurucu üyesi olarak faaliyet gösterdi ve 1996-2001 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi.

2007’de, bu önemli derneğin yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve halen dernek için aktif çalışmaktadır. ESGE derneğinin kurucu üyesi olarak faaliyet gösterdi ve 1996-2001 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak hizmet verdi. International Advisory Committee of American Association of Gynecological Laparoscopist’in Uluslararası Tavsiye Komitesi’nde ve International Society of Gynecological Endoscopy’nin yönetim kurulunda görevlidir. Middle East Fertility Society (MEFS)’nin uluslararası danışmanı ve MEFS Journal yayın kurulu üyesidir. Mayıs 2005’te İstanbul’da düzenlenen 13th World Congress on In Vitro Fertilization, Assisted Reproductive Technologies and Genetic başkanlığını yapmıştır.

Yeni kurulan International Society of In Vitro Fertilization’ın eğitim ve öğrenim faaliyetlerinde yardımcı olarak çalışmaktadır. Mediterranean Society for Reproductive Medicine (MSRM) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuş ve Mayıs 2007’de Antalya’da düzenlenen MSRM Annual Meeting’in başkanlığını yapmıştır. Ekim 2009 tarihinde de Antalya’da Üreme Tıbbi Derneği kongresine başkanlık yapmış ve yüksek katılımla, internasyonel çok sayıda konuşmacı ile büyük övgü toplamıştır. Profesör Gürgan’ın yürüttüğü Türkiye Üreme Tıbbı Derneği başkanlığı, ülkemizdeki önemli bilimsel faaliyetlerinden birisi olarak devam etmektedir.

PCOS, endometrioz , klinik ART uygulamaları, ofis histeroskopisi ve ART uygulamalarında çoğul gebeliğin önlenmesi; başlıca ilgi alanlarıdır. Ayrıca RBM Online, Human Reproduction, Fertility Sterility, MEFS Journal ve AAGL Journal gibi bazı dergilerde editör kurulunda çalışmakta ve eleştirmen olarak görev yapmaktadır.

1997

Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü başkanlığı

10 yıl süreyle; Hacettepe Üniversitesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Bölümü başkanlığını yürüten Profesör Gürgan halen bu göreve devam etmektedir. 1997-2000 yılları arasında Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nün başkanlığını yaptı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’ndeki jinekolojik endoskopi, IVF, androloji ve menopoz bölümlerini kurdu. 90’lı yılların başlarında jinekolojik endoskopiyi ve androlojiyi, uluslararası uzmanların desteğiyle ülkesine getirdi. Bölümü’nde yardımcı üreme teknolojileri ve jinekolojik endoskopi öğrenim ve eğitim gören çok sayıda meslektaşı ve öğrencisi, Ülke’deki çeşitli kurumlarda hizmet vererek ülkesindeki üreme tıbbı bilimsel standartlarının yükselmesini sağladılar.

Kendisi ayrıca; bilimsel açıdan ileri derecede başarı kazanan, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongreler, sempozyumlar ve çalıştaylar organize etti. Üreme tıbbının uluslararası öncülerinden çok büyükbir bölümü bu toplantılara katıldı ve Türkiye’yi ilk kez ziyaret etme fırsatını buldu. Bu toplantılara katılan genç bilim insanlarının ve jinekologların çok büyük bölümü, yüksek standarda sahip konuşmaları dinlemenin yanı sıra, söz konusu liderlerle kişisel olarak tanışma şansını yakaladı ve bazıları bu liderlerin enstitülerinde çalışmak üzere yurt dışına gitme fırsatını elde etti.

Türkiye Fertilite Derneği’nin kuruluşunda çalıştı ve 2008 yılında bu derneğin başkanlığına seçildi. Kendisi aynı zamanda, Sağlık Bakanlığı’nın Yardımcı Üreme Teknikleri lisans komitesinde de aktif görevlerde bulundu.

1988’de ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriyology) üyesi olan Profesör Gürgan, derneğin Uluslararası Tavsiye Komitesi’nde 10 yıldan daha uzun süre hizmet vererek söz konusu derneğin Türk meslektaşları tarafından bilinmesi için çaba harcadı ve ESHRE himayesinde çeşitli aktiviteler organize etti.

2000

GÜRGAN CLINIC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi 2000’den bu yana Bilimsel Yöneticisidir.

Profesör Gürgan üniversitedeki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra GÜRGAN CLINIC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi 2000’den bu yana Bilimsel Yöneticisidir. Ekibi ile birlikte PCOS hastası kadınların, oositlerin in vitro matürasyonunu takiben başarıyla ilk gebeliklerin elde edilmesini sağlamıştır ve halen bu konuda çalışmaları devam etmektedir.

Gürgan Clinic ekibi ayrıca International Special Interest gruplarıyla birlikte çalışmaktadır. IVF laboratuvarı kalite yönetimi ve yeni projeler üzerinde titizlikle çalışmaktadır. Hacettepe Universitesi Techno-city’de bir araştırma ve geliştirme laboratuvarı kurulumunu tamamlamış ve ekibiyle birlikte araştırma projeleri üzerinde çalışmaya başlamıştır. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayına sahiptir.