Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara

myom nedir

Myom nedir?

Myom Ne Anlama Gelmektedir? Doktora gittiniz, ultrason yaptı ve “Hanımefendi sizde myom var” dedi. Ne düşünürsünüz? Kadınların çoğu myom dendiği zaman ameliyat, kanser veya herhangi bir şekilde hayatını probleme sokacak bir durumu anlar. Ama ben size şunu söylüyorum, doktorlara gittiğiniz zaman sormanız gerekenler: Evet miyomum var, ne kadar büyüklükte, kaç tane, nerede. Kendi kendinize düşündüğünüzde  tamam bu myomlar var da bende ne yapıyor? O zaman demek ki myomun sayısı, bulunduğu yer, hele hele rahimin içinde olup olmaması bize problem oluşturabilir.

Problem nedir;

Kanaman var mı?, adetlerin kanaması attı mı?, ara kanamaları oluyor mu?,  ağrın var mı?, karnına baktığın zaman şöyle bir büyüme var mı? ve kansızlık çekiyor musun? Bu gibi durumlar varsa ve birisi de size myom dediyse o zaman oturup düşünmeniz lazım. Ben bu myomu ameliyat ettirmeliyim diye.

Çünkü kadınların büyük bir kısmı, hele hele çocuğu yoksa veya evli değilse rahminin alınması korkusuyla myomunun büyümesine fırsat verir. Hanımefendiler  myom = rahmin alınması değildir. Diğer şekilde myom =  ameliyat sonrası yapışıklık ve çocuğun olmaması da değildir. Şuanki çağdaş tekniklerle, hele mikro cerrahi prensipleri dediğimiz; ufak kesi, devamlı yıkama, çok ince dikişler,ve kanamanın durdurulması için erejiyi yüksek uygulamama tekniklerini beraber kullanırsanız miyom  ameliyatı sonrasında yapışıklığınız olmaz veya çok az olur ve rahminiz alınmadan myomsuz hayatınıza devam ederseniz.

Kendi kendinize dahi çocuğunuz olabilir.

[]
1 Step 1
TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Şehir
Yaşınız (Bayan)
Kaç Yıldır Hamile Kalamıyorsunuz?your full name
Adetleriniz düzenli mi?
Daha Önce Hamile Kaldınız mı?
Önceki Hamileliğiniz Nasıl Sonlandı?
Şimdiye Kadar Hangi Tetkikler Yapıldı?your full name
Tüp Bebek ya da Mikroenjeksiyon Yapıldı mı?
Öğrenmek İstediğiniz Soruları Ayrıntılı Biçimde Yazınız.
0 / 1000
Previous
Next

Kadınların çoğu myom dendiği zaman ameliyat, kanser veya herhangi bir şekilde hayatını probleme sokacak bir durumu anlar. Ama ben size şunu söylüyorum, doktorlara gittiğiniz zaman sormanız gerekenler: