Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
kısırlık nedir

Kısırlık Nedir?

 

Kısırlık Nedir; Çiftlerin bir yıllık süre içerisinde herhangi bir korunma yöntemi uygulamaksızın düzenli cinsel ilişkiye girmeleri ve çocuk istemelerine rağmen gebelik oluşmamasına ya da oluşan gebeliğin taşınamamasına kısırlık denir. Çiftlerin yaklaşık %15 ‘inde kısırlık problemi vardır.

Kısırlığın nedenleri 3 ayrı başlık altında incelenir.

 

  • Kadına ait nedenler
  • Erkeğe ait nedenler
  • Açıklanamayan infertilite / kısırlık

 

Fark edilebileceği gibi kısırlık nedenleri sadece çiftin bir üyesini ilgilendirmeyebilir. Bundan dolayı, değerlendirmeniz yapılırken sizin ve eşinizin ayrı ayrı araştırılması ve problemler var ise bunların teker teker ortaya çıkarılması gerekmektedir. Ancak bu şekilde kısırlık tedavisinde başarıya daha kolay ulaşılabilir  Aksi takdirde sadece bir neden tedavi edilmeye çalışılırsa, diğer nedenler bu tedaviyi başarısız kılar.

Teşhis ve tedavi sürecinizde birbirinizi anlamanız ve desteklemeniz önemlidir.

Karşılıklı suçlamalar, nedenin karşı tarafta aranması ve eşin yalnız bırakılması; tedavi başarısını önemli ölçüde düşürecektir. Bundan dolayı birbirinize her zaman anlayışlı, destekleyici ve olumlu davranmanız gerekmektedir.

Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara | İstanbul

0850 303 96 96
[]
1 Step 1
TÜP BEBEK DANIŞMA FORMU
Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Şehir
Yaşınız (Bayan)
Kaç Yıldır Hamile Kalamıyorsunuz?your full name
Adetleriniz düzenli mi?
Daha Önce Hamile Kaldınız mı?
Önceki Hamileliğiniz Nasıl Sonlandı?
Şimdiye Kadar Hangi Tetkikler Yapıldı?your full name
Tüp Bebek ya da Mikroenjeksiyon Yapıldı mı?
Öğrenmek İstediğiniz Soruları Ayrıntılı Biçimde Yazınız.
0 / 1000
Previous
Next

Çiftlerin bir yıllık süre içerisinde herhangi bir korunma yöntemi uygulamaksızın düzenli cinsel ilişkiye girmeleri ve çocuk istemelerine rağmen gebelik oluşmamasına ya da oluşan gebeliğin taşınamamasına infertilite (kısırlık) denir. Çiftlerin yaklaşık %15 ‘inde infertilite (kısırlık) problemi vardır.