fbpx
  • tr
  • de
  • ar
  • en
prolaktin

İnfertilite’de Çifte Özel Yaklaşım Esastır!

İnfertilite’de Çifte Özel Yaklaşım Esastır! Günümüzde, çocuk sahibi olmayı deneyen her yedi çiftten biri infertilite ile karşılaşmaktadır. Bir yıl boyunca korunmasız ilişki sonrası çiftlerin %15 inde gebelik elde edilmemekte, ikinci yılın sonunda bu oran %10 olmaktadır. Değişen yaşam koşulları nedeniyle infertilite oranları yıllar içerisinde giderek artmaktadır.Eğitim ve kariyer nedeniyle bebek isteğinin ertelenmesi nedeniyle artan “anne yaşı”, olumsuz çevre ve beslenme koşulları, alkol ve sigara tüketimi …
Devamını Oku

Sperm Testi

Sperm testi yapılmadan önce ilk muayene esnasında testin yapılacağı kişinin başka bir rahatsızlığının ya da zararlı alışkanlıklarının olup olmadığı ve cinsel ilişki detayları öğrenilir. Hastanın ergenlik döneminden itibaren medikal hikayesi hakkında bilgi alınır.
Devamını Oku
klinefelter sendromu

Klinefelter Sendromu

Klinefelter Sendromu genetik bir hastalıktır. Sağlıklı bir insanda 23 çiftten oluşan 46 kromozom vardır. Cinsiyet kromozomları erkeklerde XY, kadınlarda ise XX olarak yer alır. Klinefelter Sendromunda erkeklerde fazladan kromozom bulunmaktadır.
Devamını Oku