Hormon Testleri

hormon testi

Bebeğin gelişimi ile beraber cinsiyetin farklılaşmasında etkin olarak rol oynamaktadır. Ayrıca tüp bebek tedavisi ve aşılama tedavisi gibi çocuk sahibi olmak amacıyla yapılan yardımcı üreme tedavilerinde kadınların yumurtalık rezervinin değerlendirilmesi amacıyla da kullanılır.

over kanser testi
Progesteron yumurta bir sperm tarafından döllenirse, yumurtayı alması için rahim ağzının (endometrium) hazırlanmasına yardımcı olur.
Hpv virus

Prolaktin nedir sorusunun en net cevabı, hipofiz bezi tarafından salgılanan prolaktin hormonu, kadınlarda laktasyon üretimini sağlamaktadır.

over kistleri

Yumurtalıklarda gelişen, içi sıvı veya doku içerikli olabilen, kese tarzında yapılardır. Kasık ağrısı, anormal adet düzeni, ara kanama, sık idrara gitme isteği, bağırsak hareketlerinde düzensizlik gibi bulgular verebilirler.

rosi teknigi

Beta HCG iyi huylu rahim kası tümörüdür. Çoğu kez bulgu vermeyip ultrasonla saptanabilir.

embriyo detoksu nedir

Adet dönemi öncesi başlayıp, adetin başlaması ile geçen karın ve kasık ağrısı ile karakterize bir durumdur.

hormon testi

LH hormonu özellikle kadınlar için yumurtalıkların gelişmesi ve erkeklerde testislerin daha etkili bir hale gelmesi için önemlidir. Ergenlik döneminde ve çocuklarda regl dönemi gibi noktalarda çok önemli bir rol oynamaktadır.

over kanser testi
Östrojen hormonu, kadınlar için özellikle üremeye hazırlık döneminde önemlidir. Temelde bu hormon yumurtalıklardan salgılandıktan sonra rahim içine doğru yönlendirilir.
tsh testi
TSH yapısında bulunan bir hormondur. Bu hormonun en büyük işlevi hamilelik süresince çift cinsiyetlilik gibi durumları engellemektir.