Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
Erkek kısırlığı ve Mikro Tese

Erkek İnfertilitesine Yeni Yaklaşım

Erkek infertilitesine yeni yaklaşım; Dünyada ve ülkemizde çocuk sahibi olamayan çiflerde problemin %50 si erkekten kaynaklanmaktadır. Yeterli  sayı, hareketlilik  ve kalitede sperm hücreleri olmadığından çiftlerin tedavileri ya yarım kalmakta ya da hüsranla sonuçlanmaktadır. Bu durum da çiftlere maddi ve manevi zarar vermektedir.

Bu konuda çalışan uzmanlar, erkek kısırlığındaki sorunu belirleyebilmek için rutin, semen analizine başvurmakta ve bu analiz ile spermin varlığı, sayısı, hareketliliği ve bir takım şekil bozukluklarını (morfoloji) değerlendirip erkeğin çocuk sahibi olabilme şansını ya da potansiyelini belirlemeye çalışmaktadırlar. Bir başka deyişle rutin semen analizi erkek kısırlık kaynaklı infertilitenin değerlendirilmesine bel kemiği olmuştur.

Kısırlık

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki erkek infertilitesine yeni yaklaşım değerlendirirken erkek bireyin genel sağlık durumunun belirlenmesi tedavi açısından yol gösterici olmaktadır. Çünkü genel sağlık durumu kötüye giden erkek bireyin sperm sayısından hormonlarına kadar birçok parametrede negatif anlamda değişiklikler gözlenmektedir. Bu demektir ki sadece rutin semen analizi ile değil bu analizin yanısıra diğer parametrelere de bakmak tedavi başarısı açısından önemli rol oynayacaktır.

Erkek Kısırlığında Sperm Detoksu

Ayrıca erkek infertilitesini (erkek kısırlık) değerlendirirken erkek bireyin beslenme alışkanlıkları, iş hayatı ve sosyal çevresi yani stres ögeleri araştırılmalı ve tedaviye alınmadan önce hücre bazından genele doğru toksinlerden arınması sağlanmalıdır.  Bir nevi “DETOKS” programına alınması tedavinin başarılı olmasın da önemli rol oynayacaktır.

Bu anlayış ile GÜRGAN KLİNİK olarak rutin semen analizine sORP testi ekleyerek semendeki toksin miktarını belirleyip, çiftlerimize spermlerin hasarlardan korunabilme gücünü yani antioksidan potansiyelini söyleyebiliyoruz. Böylece daha önceden başarısız tedavilere maruz kalmış çiftler tedavinin erkek kaynaklı nedenini anlayabilmekte ve uygun destek tedavileri ile tedaviye daha sağlıklı ve umutlu hazırlanabilmektedirler.

Diğer taraftan baktığımızda biz GÜRGAN KLİNİK, EMBRİYOLOJİ LABORATUVARI olarak bu test ile tedavi sırasında oluşabilecek olumsuzlukları önceden belirleyip, sperm seçim tekniğimizi test sonucuna göre seçip, çiftimize daha sağlıklı embriyolarla sağlıklı bir gebelik ve doğum şansını sonuna kadar vermekteyiz.

Erkek infertilitesini değerlendirirken, bireyin beslenme alışkanlıkları, iş hayatı ve sosyal çevresi yani stres ögeleri araştırılmalı ve tedaviye alınmadan önce hücre bazından genele doğru toksinlerden arınması sağlanmalıdır. Bir nevi “DETOX” programına alınması tedavinin başarılı olmasında önemli rol oynayacaktır.

[]
1 Step 1
RANDEVU AL

Gürgan Tüp Bebek Merkezleri 

Online Randevu Bilgilendirme

* Saat 18.00 dan sonraki online randevu talepleriniz için, tarafınıza Sabah saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır. 


Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Adınız Soyadınız
Telefon Numaranız
Randevu Tarihi
Mesajınız
0 / 500
Previous
Next