• Turkish
  • Albanian

Insemination (IUI)

The development of vaccination method technology, the areas where these developments can be used are diversifying. Vaccination is also a type of treatment that has been used since recent times. What is vaccination in general? Vaccination; It is called too simple compared to many other treatment methods. Thanks to the vaccination method applied to women who cannot get pregnant, the rate of getting pregnant increases in women to a great extent.

What is Insemination (IUI)

To answer briefly, vaccination is the process of leaving all of the sperm taken from the man into the woman’s womb. In this way, the probability of getting pregnant increases. During the treatment process, sperms can be injected into the uterus thanks to the injectors prepared using the latest technology. When the procedure is completed and the treatment is over, the person will probably become pregnant. Couples who cannot normally have children have a high rate of children thanks to the vaccination method.

After the necessary research is done, the question of the Vaccination method in the minds of the people is answered in detail.

Aşılama tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Birçok kişinin aklında aşılamanın ne olduğuna dair sorular yer alıyor olsa da, genellikle internet üzerinden ‘Aşılama tedavisi nasıl yapılır?’ şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonrasında çiftler büyük ölçüde bilgi sahibi olabilmektedirler. Bu sayede ‘Aşılama tedavisi nasıl yapılır?’ sorusuna büyük ölçüde cevap verilmiş olur.

Aşılama kimlere yapılır?

Aşılama tedavisi tercih edilmeden önceki aşamalarda her iki kişinin de çeşitli yöntemleri denemesi gerekmektedir. Uzmanlar tarafından çoğunlukla, aşılama yönteminin en sona bırakılması tavsiye edilmektedir. Yaklaşık olarak 1 sene kadar korunmadan cinsel ilişkiye girilip, her türlü yolun denenmesine rağmen kadın gebe kalamıyor ise aşılama yöntemine başvurulmaktadır.

Aşılama tedavisi nasıl yapılır?

Aşılama olarak bilinen yöntem diğer gebe kalma yöntemlerine göre oldukça basit ve kısa süreli bir işlemdir. Teknolojinin her anlamda gelişmesi sayesinde tıpta da gelişmeler yaşanmış ve aşılama yöntemi bu şekilde ortaya çıkmıştır. Üretilen enjektörlerin kullanılması ile birlikte acısız bir şekilde gebe kalmak mümkün hale gelmiştir. Baba adayının spermi öncelikle gelişmiş enjektörlerin içerisine yerleştirilmektedir. Daha sonra da bu spermlerin tamamı anne adayının rahmine enjekte edilmektedir.

Aşılama tedavisi şartları

Her tedavi sürecinde olduğu gibi aşılama tedavisinde de bazı şartlar bulunmaktadır. İlk ve en önemli detay olarak erkeklerde sperm, aynı şekilde kadınlarda da yumurta üretiminin devam ediyor olması gerekmektedir. Bu durumun aksi yaşanıyor ise aşılama işlemi gerçekleştirilse bile döllenme gerçekleşmeyecektir. Eğer çiftlerden birisi veyahut da her ikisi de kısır ise öncelikle kısırlık testlerinin yapılması gerekmektedir. Yapılan testlerin sonuçlarına göre çalışmalar yürütülmelidir. Bu sayede tedaviye başlanmadan önce diğer seçenekler değerlendirilmiş olmaktadır. Ayrıca kısırlık tedavisi devam ediyor iken, çiftlerden herhangi birine veyahut da ikisine de aşılama tedavisi uygulanmamaktadır.

Anne adaylarında veya baba adaylarında herhangi bir problem mevcut ise aşılama yöntemi tercih edilmemektedir ve tedaviye başlanılmamaktadır. Bunun en büyük sebebi, çiftlere psikolojik anlamda olumsuz yönde etki ediliyor olmasıdır. Bu sebeple, aşılama yönteminin tercih edilmesinden önce ve bu tedaviye başlangıcın yapılmasından önce gerekli tüm testlerin tamamlanması gerekmektedir. Kısırlık yaşayan kişilere aşılama tedavisi yapmak oldukça gereksiz olacağı için, firmamız tarafından verilen aşılama tedavisi hizmetleri bu tür koşullarda gerçekleştirilmemektedir. Hazırlanan raporlar sonucunda her iki kişi de sağlıklı ise tedaviye başlanmaktadır.

Aşılama tedavisinden önce dikkat edilmesi gerekenler

Aşılama tedavisine başvurmadan önce çiftler tarafından dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır. Tedaviye başlamadan önce spermler son derece verimli olabilmesi adına son 48 saat içerisinde herhangi bir alkol tüketimi gerçekleşmemelidir. Aynı şekilde sperm sayısını ve spermler verimliliğini olumsuz yönde etkileyecek bir ilacın da tüketilmemesi gerekmektedir. Kullanılan çeşitli ürünler spermler sağlığını etkileyeceği için, bu tür kullanımların yapılmaması ve son 48 saate dikkat edilmesi gerekmektedir.

Erkeklerden farklı olarak, kadınların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Aşılama tedavisinde enjektörler kadının rahmine sperm enjekte ettiği için genital bölgenin de korunması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 48 saat öncesine kadar genital bölge ve çevresinde, bölgeye zarar verebilecek herhangi bir krem veyahut da losyon kullanılmamalıdır. Bu tür krem kullanımları ile bazı enfeksiyon riskleri oluşabilmektedir.

Aşılama fiyatları nasıldır?

Aşılama adetin kaçıncı günü yapılır? Aşılama tedavisi fiyatları 2020, Aşılama fiyatları 2020, Aşılama ile hamile kalanlar, Aşılama yöntemi ile hamile kalanlar, Aşılama yöntemi neden yapılır, Aşılama yöntemi süreci, Aşılama yöntemiyle hamile kalanlar, Aşılama yöntemi ile ikiz bebek, Aşılama yöntemi fiyatı ne kadar, Aşılama yöntemi aşamaları, Aşılama yöntemi fiyatı gibi merak ettiğiniz Gürgan Klinik Tüp Bebek Merkezi, Tüp bebek tedavisi ile ilgili tüm sorularınıza cevap arıyorsanız? 0312 442 74 04 numaralı telefondan detaylı  bilgi alabilirsiniz…


    How can we help you?


      [honeypot eposta]