Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
fsh hormonu

Fsh Hormonu Nedir?

Tüp bebek tedavisine başlanabilmesi için öncelikle FSH Hormon değeri ortalama değerlerinde olması gerekmektedir. Tüp Bebek Tedavisine kadının vücudunda oluşan yumurtalıklara FSH Hormonu ile tetikleme yapılarak yumurtalıkların gelişimleri sağlanmaya çalışılmaktadır.
Devamını Oku
Azospermi, nedenleri, tedavi şekli ve başarı oranları nedir

Azospermi, nedenleri, tedavi şekli ve başarı oranları nedir?

İki çeşit azospermi hastalığı görülmektedir. Bunlardan birisi tıkanıklığa bağlı olan azospermi diğeri ise tıkanıklığa bağlı olmayan azospermidir. Tıkanıklığa bağlı olan azospermide, testislerde sperm hücresi bulunsa dahi, kanallarda veya testislerdeki tıkanıklıklardan dolayı meni dışarıya çıkarılamaz. Genital enfeksiyonlar veya doğuştan gelen sperm kanallarının eksikliği bu duruma yol açmaktadır.
Devamını Oku
erkek infertilitesi

Varikosel

Varikosel, Üreme sistemindeki hastalıklardan bir tanesi olan varikosel testislerin toplardamarlarında meydana gelen genişleme olarak tarif edilebilir. Testis fonksiyonlarını bozduğu için sperm üretimini bozar ve sağlığı etkiler.
Devamını Oku
embriyo detoksu

Çocuk istiyorum

Çocuk istiyorum… Çocuk istiyorum; Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çifteler bazı cerrahi müdahaleler ile çocuk sahibi olmanın yollarını ararlar. Bu tip tüp bebek tedavisi düşünen çiftlerin bazı konularda bilinçli olmaları gerekmektedir. Öncelikle tüp bebek fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapılmalıdır. Fiyat konusunda en uygun merkez seçildikten sonra işlem basamakları ile ilgili bilgi alınmalıdır. İnternette tüp bebek İstanbul başlığı altında araştırma yapıldığında size bu konuda …
Devamını Oku
adet düzensizliği

Adet Düzensizliği Nedir, Tedavisi Nasıl Olur?

Adet düzensizliği konusunda birçok kadın yıl içerisinde 11 veya 13 defa adet belirtileri olmaktadır. Bu değerlere yakın sayıda adet belirtileri görenler normal olarak kabul edilmektedir.  Bazı durumlarda kadınların adet olma oranları değişmektedir. Adet dönemleri, ilk defa adet görmeye başlayan kişilerde daha düzensiz görülmektedir. Ortalama 3 – 4 ay geçtikten sonra, adetin düzenli bir hal alması gerekmektedir. 
Devamını Oku