Tüp Bebek

  • Gürgan Tüp Bebek Merkezleri Ankara
fsh hormonu

Fsh Hormonu Nedir?

Tüp bebek tedavisine başlanabilmesi için öncelikle FSH Hormon değeri ortalama değerlerinde olması gerekmektedir. Tüp Bebek Tedavisine kadının vücudunda oluşan yumurtalıklara FSH Hormonu ile tetikleme yapılarak yumurtalıkların gelişimleri sağlanmaya çalışılmaktadır.
Devamını Oku
kisirlik

Kısırlık Nedir?

Erkek ile kadın arasında düzenli ve korunma olmadan 35 yaş altı minimum 1 yıl, 35-40 yaş arası 6 ay, 40 yaş üstü 3 ay süre boyunca düzenli cinsel ilişki gerçekleşmesine rağmen çocuk sahibi olamama gibi bir durum ortaya çıkıyorsa, bu durum kısırlıkşüphesini düşündürür.
Devamını Oku
Azospermi, nedenleri, tedavi şekli ve başarı oranları nedir

Azospermi, nedenleri, tedavi şekli ve başarı oranları nedir?

İki çeşit azospermi hastalığı görülmektedir. Bunlardan birisi tıkanıklığa bağlı olan azospermi diğeri ise tıkanıklığa bağlı olmayan azospermidir. Tıkanıklığa bağlı olan azospermide, testislerde sperm hücresi bulunsa dahi, kanallarda veya testislerdeki tıkanıklıklardan dolayı meni dışarıya çıkarılamaz. Genital enfeksiyonlar veya doğuştan gelen sperm kanallarının eksikliği bu duruma yol açmaktadır.
Devamını Oku
erkek infertilitesi

Varikosel

Varikosel, Üreme sistemindeki hastalıklardan bir tanesi olan varikosel testislerin toplardamarlarında meydana gelen genişleme olarak tarif edilebilir. Testis fonksiyonlarını bozduğu için sperm üretimini bozar ve sağlığı etkiler.
Devamını Oku