Balanslama Tekniği

Balanslama Konsepti

Balanslama Konsepti Nedir?

Ülkemizde yaklaşık 1.5 milyon çiftin istedikleri zaman ve sürede çocuk sahibi olabilmekle ilgili sorunlarla karşılaştığı ve bu konu ile ilgili yardım almak zorunda kalabildikleri bilinmektedir. İstediği zamanda çocuk sahibi olamayan çiftleri önemli sosyal, psikolojik ve ekonomik problemler beklemekte olup sorunlarının kısa zamanda güncel ve bilimsel tanı ve tedavi yöntemleri ile belirlenip çözüme kavuşturulması gerekmektedir.

iletisim formu tup bebek
balanslama konsepti sperm
Balanslama Konsepti

Balanslama Konsepti'nin Uygulandığı Alanlar

Bir çiftin çocuk sahibi olmasında hassas dengeler rol oynar. Bu dengelerin herhangi birinde bozukluk olduğunda çiftin kendiliğinden veya yardımcı üreme teknikleri yardımıyla gebe kalmasında gecikmeler olabilir veya gebelik hiç oluşmayabilir. Prof. Dr. Timur GÜRGAN ve ekibinin uygulamakta olduğu Balanslama Konsepti ile gebelik oluşumunda temel rol oynayan faktörler tek tek ele alınarak, önce bozukluğun nerede olduğu tespit edilir, daha sonra aksayan mekanizmalar çeşitli bilimsel çalışmalarla ve teknolojik desteklerle çifte özel gebelik başarı oranı en yükseğe çıkarılarak gebeliğe giden yolda sabırlı ve emin adımlarla yürünür.

Zihin Beden Dengeleme
Zihin Beden Dengeleme

Tedavide olan kadın ve erkeğin tek tek değerlendirmesi yapılmalı sosyal, psikolojik, ekonomik durumları;

Sperm Dengeleme
Sperm Dengeleme

Tüp Bebekte yumurta içine konulan tek bir spermin seçimi bile çok önemlidir. Spermin genetik yapısındaki problemler ve

Yumurta Dengeleme
Yumurta Dengeleme

Tüp bebek tedavisinde ilk aşama, sağlıklı ve olgun yumurtaların elde edilmesidir. İlk kez tedaviye başlayan çiftlerde ..

Embriyo Dengeleme
Embriyo Dengeleme

Embriyoların dış ortamda gelişimi için ihtiyacı olan her türlü maddeleri içeren özel kültür sıvıları kullanılmaktadır

Genetik Dengeleme
Genetik Dengeleme

Tüp bebek tedavisinde, embriyoner kaliteyi morfolojik olarak değerlendirirken, iyi kaliteli görünen bir embriyonun, gelişimi

Rahim İçi Dengeleme
Rahim İçi Dengeleme

Tedavisinin başarısını belirleyen en önemli aşamalardan biri rahime yerleştirilen embriyoların rahim içi zarına tutunarak

Tüp Bebek Merkezi
Tüp Bebek Merkezi

İlk tüp bebek tedavisinin planlanması ve uygulanması çok önemlidir.Belirtilen koşullara uyulmadan yaptırdığınız

sallanan-bebek

Güler Yüzlü Ekibimizle İletişime Geçin.

Kadın sağlığı, infertilite ve tüp bebek tedavilerinde size en doğru tedavi için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Image link

    Sorularınızı Cevaplıyoruz.

    Tüp Bebek Tedavisi, Azospermi, Embriyo Dondurma ve Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarında merak ettiğiniz sorularınızı bize yazabilirsiniz?