Aşılama Yöntemi

Image
Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri

Aşılama Yöntemi Nedir?

Aşılama kısa bir şekilde cevap vermek gerekirse, erkekten alınan spermlerin tamamının kadının rahminin içerisine bırakılması işlemidir. Bu sayede hamile kalma ihtimali yükselmektedir. Tedavi süreci boyunca son teknoloji kullanılarak hazırlanmış enjektörler sayesinde spermler rahmin içerisine enjekte edilebilmektedir. Yapılan işlem sonuçlandığında ve tedavi bittiğinde kişi muhtemelen gebe kalacaktır. Normalde çocuk sahibi olamayan çiftler, aşılama yöntemi sayesinde yüksek oranda çocuk sahibi olmaktadır.

Uygulanan Yöntemler

Ekonomik ve Kolay Tedavi ile
Anne & Baba olma Umudu:

Aşılama Yöntemi

Aşılama Yöntemi

Aşılama yöntemi nasıl yapılmaktadır?

Birçok kişinin aklında aşılamanın ne olduğuna dair sorular yer alıyor olsa da, genellikle internet üzerinden ‘Aşılama tedavisi nasıl yapılır?’ şeklinde araştırmalar yapılmaktadır. Yapılan araştırmalar sonrasında çiftler büyük ölçüde bilgi sahibi olabilmektedirler. Bu sayede ‘Aşılama tedavisi nasıl yapılır?’ sorusuna büyük ölçüde cevap verilmiş olur.

Aşılama tekniği kimlere yapılır?

Aşılama tedavisi tercih edilmeden önceki aşamalarda her iki kişinin de çeşitli yöntemleri denemesi gerekmektedir. Uzmanlar tarafından çoğunlukla, aşılama yönteminin en sona bırakılması tavsiye edilmektedir. Yaklaşık olarak 1 sene kadar korunmadan cinsel ilişkiye girilip, her türlü yolun denenmesine rağmen kadın gebe kalamıyor ise aşılama yöntemine başvurulmaktadır.

Aşılama tedavisi nasıl yapılır?

Aşılama olarak bilinen yöntem diğer gebe kalma yöntemlerine göre oldukça basit ve kısa süreli bir işlemdir. Teknolojinin her anlamda gelişmesi sayesinde tıpta da gelişmeler yaşanmış ve aşılama yöntemi bu şekilde ortaya çıkmıştır. Üretilen enjektörlerin kullanılması ile birlikte acısız bir şekilde gebe kalmak mümkün hale gelmiştir. Baba adayının spermi öncelikle gelişmiş enjektörlerin içerisine yerleştirilmektedir. Daha sonra da bu spermlerin tamamı anne adayının rahmine enjekte edilmektedir.

Aşılama yönteminin şartları nelerdir?

Her tedavi sürecinde olduğu gibi aşılama tedavisinde de bazı şartlar bulunmaktadır. İlk ve en önemli detay olarak erkeklerde sperm, aynı şekilde kadınlarda da yumurta üretiminin devam ediyor olması gerekmektedir. Bu durumun aksi yaşanıyor ise aşılama işlemi gerçekleştirilse bile döllenme gerçekleşmeyecektir. Eğer çiftlerden birisi veyahut da her ikisi de kısır ise öncelikle kısırlık testlerinin yapılması gerekmektedir. Yapılan testlerin sonuçlarına göre çalışmalar yürütülmelidir. Bu sayede tedaviye başlanmadan önce diğer seçenekler değerlendirilmiş olmaktadır. Ayrıca kısırlık tedavisi devam ediyor iken, çiftlerden herhangi birine veyahut da ikisine de aşılama tedavisi uygulanmamaktadır.

Anne adaylarında veya baba adaylarında herhangi bir problem mevcut ise aşılama yöntemi tercih edilmemektedir ve tedaviye başlanılmamaktadır. Bunun en büyük sebebi, çiftlere psikolojik anlamda olumsuz yönde etki ediliyor olmasıdır. Bu sebeple, aşılama yönteminin tercih edilmesinden önce ve bu tedaviye başlangıcın yapılmasından önce gerekli tüm testlerin tamamlanması gerekmektedir. Kısırlık yaşayan kişilere aşılama tedavisi yapmak oldukça gereksiz olacağı için, firmamız tarafından verilen aşılama tedavisi hizmetleri bu tür koşullarda gerçekleştirilmemektedir. Hazırlanan raporlar sonucunda her iki kişi de sağlıklı ise tedaviye başlanmaktadır.

Aşılamadan önce dikkat edilmesi gerekenler

Aşılama tedavisine başvurmadan önce çiftler tarafından dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli husus vardır. Tedaviye başlamadan önce spermler son derece verimli olabilmesi adına son 48 saat içerisinde herhangi bir alkol tüketimi gerçekleşmemelidir. Aynı şekilde sperm sayısını ve spermler verimliliğini olumsuz yönde etkileyecek bir ilacın da tüketilmemesi gerekmektedir. Kullanılan çeşitli ürünler spermler sağlığını etkileyeceği için, bu tür kullanımların yapılmaması ve son 48 saate dikkat edilmesi gerekmektedir.

Erkeklerden farklı olarak, kadınların da dikkat etmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Aşılama tedavisinde enjektörler kadının rahmine sperm enjekte ettiği için genital bölgenin de korunması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 48 saat öncesine kadar genital bölge ve çevresinde, bölgeye zarar verebilecek herhangi bir krem veyahut da losyon kullanılmamalıdır. Bu tür krem kullanımları ile bazı enfeksiyon riskleri oluşabilmektedir.

2023 Aşılama fiyatları nedir?

Aşılama adetin kaçıncı günü yapılır? Aşılama tedavisi fiyatları 2023, Aşılama fiyatları 2023, Aşılama ile hamile kalanlar, Aşılama yöntemi ile hamile kalanlar, Aşılama yöntemi neden yapılır, Aşılama yöntemi süreci, Aşılama yöntemiyle hamile kalanlar, Aşılama yöntemi ile ikiz bebek, Aşılama yöntemi fiyatı ne kadar, Aşılama tekniğinin aşamaları, Aşılama yöntemi fiyatı gibi merak ettiğiniz Gürgan Klinik Tüp Bebek Merkezi, Tüp bebek tedavisi ile ilgili tüm sorularınıza cevap arıyorsanız? 0850 303 96 96 numaralı telefondan detaylı  bilgi alabilirsiniz…

YouTube video
YouTube video
sallanan-bebek

Güler Yüzlü Ekibimizle
İletişime Geçin.

Kadın sağlığı, infertilite ve tüp bebek tedavilerinde size en doğru tedavi için buradayız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?

    Image link

    Sorularınızı Cevaplıyoruz.

    Tüp Bebek Tedavisi, Azospermi, Embriyo Dondurma ve Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarında merak ettiğiniz sorularınızı bize yazabilirsiniz?